• |
ide | kryesore

Babai i Britney Spears mohon akuzat për përgjimin e këngëtares

-Instant, Paparazzi, Slider

Babai  i Britney Spears, Jamie Spears, mohon të ketë përgjuar dhomën e gjumit  ndërsa shërbente si kujdestari i saj.


Jamie paraqiti një deklaratë në Gjykatën e Lartë të Los Angelest, nëntë muaj pasi u akuza atë për regjistrimin e Britney në shtëpinë e saj Thousand Oaks, Kaliforni.


“Jam i informuar për pretendimin … se një pajisje dëgjimi ishte vendosur në dhomën e saj të gjumit si mbikëqyrje gjatë kujdestarisë. Ky pretendim është i rremë”, tha Jamie në dokumentet e gjykatës të siguruara ekskluzivisht nga Page Six.

“Kurrë nuk kam kryer apo autorizuar ndonjë mbikëqyrje të dhomës së saj në asnjë moment, përfshirë edhe gjatë kohës së kujdestarisë”, shtoi Spears. “Unë nuk jam në dijeni të ndonjë vëzhgimi të tillë.”

Megjithatë, ai nuk e mohoi veçanërisht në deklaratën e tij se ai dyshohet se kishte spiunuar telefonin e Britney.

 

Në “The New York Times Presents: Controlling Britney Spears”, e cila u shfaq premierë në FX dhe Hulu në shtator 2021, një ish-punonjës sigurie pohoi se Jamie kishte kapur fshehurazi më shumë se 180 orë regjistrime audio të Britney në dhomën e saj të gjumit, duke përfshirë biseda me të,fëmijët dhe avokatim, përveç monitorimit të mesazheve, telefonatave dhe historikut të internetit në celularin e saj.

Informatori, Alex Vlasov – firma e të cilit, Black Box Security, Jamie punësoi për të mbrojtur Britney-n gjatë konservatorit të saj – i mbështeti pretendimet e tij duke ofruar regjistrime, emaile dhe tekste të supozuara për Times, e cila njëkohësisht publikoi një raport në faqen e parë që detajonte atë që përshkruante si “një aparat mbikëqyrje intensive.”/Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.