• |
ide | kryesore

R.Kelly padit Qendrën e Paraburgimit në Bruklin për dënim mizor

-Instant, Paparazzi, Slider

Pasi u vendos në vëzhgim për vetëvrasje në kohën e dënimit të tij, R. Kelly ka ngritur një padi kundër një qendre paraburgimi në Bruklin duke pretenduar se nuk ka qëllim të dëmtojë veten.


Padia pretendon se Qendra e Paraburgimit Metropolitane i ka dhënë artistit  një dënim “mizor dhe të pazakontë” duke e vendosur atë nën vëzhgim vetëvrasës sepse ai është një personazh i famshëm. Për më tepër,aideklaron se të drejtat e tij të Amendamentit të 8-të po shkelen pasi u tha vazhdimisht zyrtarëve të MDC se “nuk kishte mendime për të dëmtuar veten ose të tjerët”, sipas TMZ.


Padia e tij përmend gjithashtu emrat e Ghislaine Maxwell dhe Jeffrey Epstein, pasi ata u vendosën gjithashtu nën vëzhgim vetëvrasës në të njëjtën qendër paraburgimi. Epstein thuhet se kreu vetëvrasje në qelinë e tij në Qendrën e Paraburgimit Metropolitan më 10 gusht 2019.

“Është ndëshkim të jesh i njohur. Dhe është e tmerrshme sinqerisht. Të vendosësh dikë nën vëzhgimin e vetëvrasjes në ato kushte është mizore dhe e pazakontë kur ai nuk ka nevojë për të”, u shpreh avokatja e tij Jennifer Bonjean.

Këngëtari ka zbuluar gjithashtu se aktualisht është në një qeli të vetme, pa dush, krevat dhei detyruar të hajë me duar. Zyrtarët thuhet se ndërprenë çdo komunikim me të dashurit e tij.

Mes padisë, Byroja e Burgjeve ka lëshuar një deklaratë dhe thotë se janë të përkushtuara për të garantuar sigurinë e të burgosurve të saj.

“Trajtimi human i burrave dhe grave në paraburgimin tonë është një përparësi kryesore.”

Siç u raportua më parë, R.Kelly u dënua me 30 vjet burg për akuzat e shantazhit dhe trafikimit të femrave për marrëdhënie seksuale./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.