• |
ide | kryesore

Ndryshojnë sërish çmimet e karburanteve në vend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndryshojnë sërish çmimet e karburanteve në vend.


Bordi i Transparencës në datë 22 Korrik 2022, në mbledhjen e radhës vendosi:✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gazoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 226 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 214 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 211 lekë/litri,ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 199 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 81 lekë/litër edhe i shitjes me shumicë 69 lekë /litër.

🗓Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi sot datë 22 Korrik ora 18.00 p.m dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.4 Comments

 1. Pse i beni lajm Bordin e Allishverisheve te Rames, Institutin e vjedhjes se perditshme.
  Kaq elastik ky Bord me krere biznesesh e Qeverie, spaska pune tjeter por u mblidhka ne mbledhje per cmimin me ORE. Presim te rrise elasticitetin e mbledhjeve, per me vendos cmimet me MINUTA, pse jo dhe me SEKONDA.

  1. Dhurate per shqiptaret per festen e hapjes se negociatave me 28 korrik. Rrofte Rama qe na beri me inceneratore, rrofte Veliaj qe i vuri ne pune gjeneratoret duke iu paguar nga 2,4 milione euro ne muaj, rrofte edhe Bilali qe na u martua me kryeministrin tone te madh.

 2. Cmimi u ul pasi me hapjen negociatave komunitet Europian do të kontrollojë gjithçka pra edhe bordin e famshëm.Do të kontrollojë pagat e deputetëve dhe kryetarëve të bashkive të disa gazetarëve.,BE do të jetë opozita e vërtetë e shqiptarëve.

  1. Ashtu eeeee?
   O Fuge, sado mjeker te kururar qe te krehesh e syze te shtrenjta te vesh, me kete lloj propagande bajate me 26 emra per Udheheqesin nuk shpetoni dot nga ndeshkmi i sigurt!
   Vetem data nuk ju dihet, o felliqesira te kobit shqiptar!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *