• |
ide | kryesore

FOTO/ Vritet në Ukrainë ushtarja e besuar e Putin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mediat ndërkombëtare raportojnë se gjatë një sulmi të ushtrisë ukrainase në rajonin e Donbasit është vrarë edhe rusja Olga “Kurs” Kachura.


52-vjeçarja që mbante gradën e nënkoloneles ishte komandante e një prej brigadave ruse dhe ishte bërë e njohur pasi kishte deklaruar se merrte kënaqësi duke vrarë ukrainasit.


Sipas të njëjtave burime, ajo është zyrtarja e 97-të e lartë ushtarake dhe njëherësh gruaja e dytë nga radhët e ushtrisë ruse, që ka humbur jetën gjatë luftimeve me ukrainasit.

Olga u vra kur një raketë e ushtrisë ukrainase, goditi veturën e saj kur po lëvizte në qytetin Horlivk në rajonin Donetsk të Ukrainës.

Mediat ukrainase raportojnë se ajo shpesh është maskuar si pjesëtare e forcave ukrainase dhe ka kryer krime për t’i diskredituar ata. ©LAPSI.al

Vritet gjatë një aksioni ushtarak, e besuara e - Syri Kosova | Lajmi i fundit Legendary Olga Kachura call-sign Korsa killed on duty - Society - DAN ÚLTIMA HORA: El coronel ruso y comandante de artillería Olga Kachura asesinado por las fuerzas de Ucrania Officer who 'boasted' of killing civilians becomes Russia's first female commander to die

5 Comments

 1. Nje baxhello me pake.
  O amerikan vella….
  Hidhe nje nga ato predhat qe i hodhe ksaje alzawahires ne ballkon.
  Hidhe nje ne Surrel te bunkeri i kurvit te gjate…
  Qe te shpetoje Shqiperia Kombi dhe bota te mbetet pa nje qelbesire te peshtire.
  Por Nuk te le kimetja me sorren e kurves

  1. Sufllaqet Sorroiste CovIdjote ëndërrojnë me presh në bythë për goditjen e EDrogës nga Sorrat e ShBA! O të mjerë…po me gjithë këto skandale e vjedhje dhe prapë Kimete Buçja i mban iso Rames akoma se keni kuptuar?!
   Hajde rradha për dozën e 4 të Pfizerit!

 2. Edhe më e keqja e kësaj ishte ukrainase dhe ka qenë zyrtare e lartë ne policinë e Kievit.Por ishte nostalgjike e Bashkimit Sovjetik dhe kuptohet komuniste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.