• |
ide | kryesore

Arrestimi i ish-shefit të policisë/ Ishte kthyer nga Anglia dhe fshihej në Berat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mediat kanë zbardhur detaje të reja për arrestimin e ish-shefit të stacionit policor të Dhërmiut, Sokol Bode.


Ai u prangos mbrëmjen e së enjtes në një banesë në Berat. Sipas të njëjtave burime pas arratisjes në vitin 2017 nga vendi, mësohet se kishte jetuar për shumë kohë në Angli.


Bode kishte vendosur të kthehej në Shqipëri dhe të fshihej në vendin e tij të lindjes në fshatin Mimias të Beratit.

Në aksion merrnin pjesë forcat Shqiponja, FNSH dhe policia e Beratit, ndërkohë që Bode u arrestua në një banesë në këtë fshat ku ishte i vetëm.

Më herët Bode i kishte shpëtuar dy operacioneve për kapjen e tij, pasi dyshohet se janë dekonspiruar nga kolegët.

Bode, i akuzuar nga SPAK si pjesë e grupit të Habilajve u dënua me 12 vjet burg nga Gjykata e Posaçme.

Në qeli tashmë ndodhen ish-shefi i Sektorit të Luftës Kundër Krimit të Organizuar në drejtorinë e Qarkut Vlorë, Gjergji Kohila i cili u dënua me 8 vite burg.

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin me 3 vite e 4 muaj burg edhe për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela. I njëjti dënim u dha edhe për ish-ministrin e Brendshme, Saimir Tahiri. ©LAPSI.al


4 Comments

 1. Fjala vjen, ka vendosur që njerëzit t’i thonë që dukesh idiot kur kërcënon fizikisht me “thyerje në mes” kundërshtarin. Një fjalor ekstrem i lacave të lagjeve në vitet ‘80. Ilir Meta nuk është se nuk e di këtë. Ai ka arritur mjaftueshëm vëmendje negative pas kësaj.

  Në mëngjes poston një foto të Kabulit dhe thotë se është Tirana e mbuluar me tym. Natyrisht që dhe këtu tërheq qindra mijëra komente negative.

 2. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU KANE NJE PYETJE PER YMER GELBAZA KELLIREN,YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT? thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE EDI RAMES HAHA

 3. Ne mes te pushimeve e pas 5 vitesh na arrestuan shefin bandit te policise se Vlores e Bregut, Sokol Bode, ndersa 2 vartesit u “dorezuan”.

  Keshtu u mbyll “operacioni” i fshehjes se tyre nga policia qe ka mbyllur syte nder vite dhe i arreston vetem kur Mafia i dorezon ushtaret e saj, limona te shtrydhur qe me pas vazhdojne OMERTA-n.

  Urojme qe se shpejti te dorezoje pronaret e Inceneratoreve qe fshihen, por vazhdojne te paguhen, ashtu si keta banditet me grada…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.