• |
ide | kryesore

Komediani i njohur nderohet me një yll në ‘Walk of Fame’

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori i “Saturday Night Live”, Kenan Thompson u nderua së fundmi me një yll në Hollywood Walk of Fame gjatë një ceremonie të enjten mbrëma në Los Angeles, Calif.


“E dini, kurrë nuk kam menduar se kjo do të ishte e mundur. Unë thjesht doja të aktroja, të argëtoja njerëzit dhe të kaloja një kohë të mirë “tha Thompson gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e zbulimit. “Jam pa fjalë. Është thjesht një nder dhe një privilegj të jem pranë Lorne Michaels.”


Sipas faqes së internetit Walk of Fame, ylli i Thompson do të vendoset pranë producentit të “Saturday Night Live”, Lorne Michaels.Pllaka e komedianit është ylli i 2728-të i monumentit.

“Kenan Thompson është zëri i një brezi,” tha për rastin Ana Martinez, producentja e Hollywood Walk of Fame. “Nga ‘Kenani dhe Kel’ te ‘Saturday Night Live’, Kenan ka bërë njerëzit të qeshin për gati 30 vjet. Me rastin e  20-vjetorit të tij  në “SNL”, menduam se do të ishte e përshtatshme të vendosnim yllin e Kenanit pranë yllit të njeriut që e ndihmoi, Lorne Michael.”/Lapsi.al

Kenan Thompson Honored With Star On The Hollywood Walk Of Fame

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.