• |
ide | kryesore

Zbulohet data e publikimit të ‘Saw 10’

-Instant, Paparazzi, Slider

‘Saw 10′ është planifikuar të mbërrijë në kinema vjeshtën e ardhshme.


Lionsgate dhe Twisted Pictures kanë zbuluar se filmi do të shfaqet më 27 tetor 2023, me Kevin Greutert si regjisor, raportoi të hënën faqja, Bloody Disgusting.


Mark Burg dhe Oren Koules nga Twisted Pictures thanë në një deklaratë: “Ne kemi dëgjuar atë që fansat kanë kërkuar dhe po punojmë shumë duke planifikuar një film që adhuruesit e Saw dhe fansat e horrorit do ta pëlqejnë.

“Dhe një pjesë e kësaj është  pjesëmarrja e Kevin Greutert, drejtori i Saw VI, i cili është ende një nga të preferuarit e fansave në të gjithë serialin. Më shumë detaje do të zbulohen së shpejti.’

Greutert ishte gjithashtu redaktori i filmit fillestar të vitit 2004 dhe i katër të tjerëve të serisë; dhe drejtoi filmin Saw 3D: The Final Chapter të 2010-ës, si dhe filma horror si Jessabelle i 2014-ës dhe Jackals i 2017-ës.

Filmi i parë i serisë debutoi në kinema në tetor të vitit 2004, me James Wan në regji dhe Leigh Whannell skenarist.

Seriali horror përqendrohet rreth figurës së keqe Jigsaw, i cili i torturon viktimat e tij me skenarë të tmerrshëm dhe të ndërlikuar.

Hiti më i madh në ekskluzivitet mbetet Saw II i vitit 2005, i cili fitoi më shumë se 147 milionë dollarë në totalin e arkëtarëve në mbarë botën./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.