• |
ide | kryesore

Alec Baldwin: Incidenti në ‘Rust’ më shkatërroi jetën

-Instant, Paparazzi, Slider

Alec Baldwin ka deklaruar së fundmi se xhirimet e filmit “Rust”  i ka hequr vite nga jeta dhe i kanë kushtuar atij profesionalisht.


Në një intervistë për CNN,Alec rrëfeu se ka humbur pesë projekte pas vdekjes së Hutchins.


“Dje u pushova nga një punë tjetër,” tha Baldwin. “Ishim gati për të nisur xhirimet, por dje më thanë: ‘Ne nuk duam ta bëjmë filmin me ty për shkak të ngjarjes.

Baldwin,gjithashtu u shpreh se  kishte frikë për jetën e tij pasi Presidenti Donald Trump tha publikisht se ai besonte se e qëlloi me qëllim kineastin. Ai tha se stresi nga ato frika “ka hequr vite nga jeta ime”.

“Nëse nuk do ta kisha gruan time, nuk e di se ku do të isha tani… Nëse nuk do ta kisha, ndoshta do të kisha dhënë dorëheqjen, do të isha në pension, do të largohesha, e dini, do të shisja gjithçka që kisha, do të kisha marrë një shtëpi në mes të askundit”.

Ndërsa Zyra e Hetuesit Mjekësor të Nju Meksikës vendosi zyrtarisht se të shtënat ishin një aksident, Baldwin fajësoi plotësisht Hannah Gutierrez-Reed, e cila shërbeu si armaturë dhe ndihmëse në film, dhe ndihmës regjisori Dave Halls, i cili i dha atij armën.

“Dikush vendosi një plumb të vërtetë në armë, i cili duhet ta dinte më mirë”, shtoi Balwin. “Kjo ishte puna e [Gutierrez-Reed].

“Ka dy njerëz që nuk bënë atë që duhej të bënin.“Unë nuk jam ulur aty duke thënë se dua që ata, e dini, të shkojnë në burg, ose dua që jeta e tyre të jetë ferr. Unë nuk e dua këtë, por dua që të gjithë ta dinë se ata janë dy personat që janë përgjegjës për atë që ndodhi.”

Gutierrez-Reed, ndërkohë, paditi furnizuesin e armëve dhe municioneve të filmit dhe themeluesin e tij, Seth Kenney, duke pretenduar se ai shiti municione të vërteta dhe të rreme së bashku, duke çuar në vdekjen e Hutchins nga të shtënat në xhirime.

Avokatët e Kenney u përgjigjën në korrik, duke mohuar çdo akuzë dhe duke i kërkuar gjykatës të pushojë çështjen, raportoi CNN. Megjithatë, ai pranoi se kompania e tij ishte furnizuesi i vetëm i municioneve për grupin “Rust”./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.