• |
ide | kryesore

Shqiptari në Itali godet me thikë gruan dhe kunatin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia italiane ka arrestuar një 40 vjeçar pasi godi me thike gruan dhe kunatin e tij. Sipas prokurorisë italiane ngjarja ndodhi në sy të fëmijëve të çiftit në një kopsht në San Martino në Srada.


Shqiptari akuzohet për tentativë vrasje dhe përndjekje ndaj gruas dhe kunatit dërkohë që është arrestuar dhe pritet të përballet me drejtësinë italiane.


Shqiptari po mbrohet nga avokati Wilmer Naldi, i pranishëm në gjykatë si avokati i bashkëshortes dhe të afërmve të tij, Filippo Poggi. Për çiftin kohët e fundit diskutimet ishin bërë gjithnjë e më të dhunshme. Ende nuk është zbardhur dinamika e saktë e fakteve, të cilat janë ende duke u hetuar. Hetuesit duan të kuptojnë se cili nga të tre i solli thikat në vendin e sulmit, nga një rindërtim i parë, i pjesshëm i fakteve, duket se ka qenë bashkëshorti i gruas. Mësohet se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.