• |
ide | kryesore

Fabian Ruiz transferohet te PSG: tani Paredes mund të vishet bardhezi

-Instant, Sport


Një nga efektet e fundit domino të merkatos së verës sapo ka ndodhur: në orët e fundit Paris Saint-Germain ka bërë hapa të rëndësishëm përpara për Fabian Ruiz. Mesfushori i Napolit është afër zbarkimit në Francë: Napoli do të grumbullojë një shifër rreth 22-23 milionë, spanjolli do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me vlerë 5 milionë në vit. Marrëveshja gjithashtu përfshin në mënyrë indirekte Juventusin: me ardhjen e Fabian Ruiz, Paredes lirohet te PSG. Megjithatë, bardhezinjtë duhet të shesin një mes Rabiot dhe Arthur.

Fabian do të zbarkojë në Ville Lumière të martën, pas së cilës do t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore dhe më pas do të nënshkruajë kontratën e re. Spanjolli kishte përfunduar jashtë projektit të Luciano Spallettit thjesht për arsye të merkatos. Në fushë, në fakt, kontributi i tij për cështjen napolitane ishte i paçmuar: marrëveshja në mesfushë me Zambo Anguissa i lejoi Napolit të rifitonte Europën sezonin e kaluar. Pas lamtumirave të Insigne, Mertens dhe Koulibaly, Aurelio De Laurentiis bën një tjetër shitje të madhe: do të zëvendësohet nga Ndombele, i cili debutoi me fanellën e kaltër kundër Fiorentinës.

PSG, ndërkohë, përforcon mesfushën, duke e bërë Leandro Paredes të tepërt. Juventusi është mbi lojtarin, edhe pse kushtet për mbërritjen e tij në Torino nuk janë aspak të sigurta. Mesfusha e Zonjës së Vjetër është gjithashtu e tejmbushur dhe për të mirëpritur argjentinasin, bardhezinjtë duhet të shesin një mes Rabiot dhe Arthur. Përveç kësaj, të rinjtë Miretti dhe Fagioli u konfirmuan në mesfushë. Nga ana tjetër për Rovellën pritet një shtrëngim duarsh me Monzën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *