• |
ide | kryesore

Publikohet filmi i parë i Will Smith pas incidentit në Oscars

-Instant, Paparazzi, Slider

Të hënën, Apple Original Films publikoi trailerin zyrtar  për Emancipation. Drama shënon filmin e parë të Will Smith që nga incidenti i tij në Oscars.


I vendosur në Luiziana gjatë Luftës Civile Amerikane, Smith portretizon Peter, një njeri që i shpëton skllavërisë.


“Emancipimi tregon historinë triumfuese të Peter, një njeri që shpëton nga skllavëria, duke u mbështetur në zgjuarsinë e tij, besimin e palëkundur dhe dashurinë e thellë për familjen e tij. “ thuhet në një përmbledhje zyrtare. “Filmi është frymëzuar nga fotot e vitit 1863 të ‘Whipped Peter’, të marra gjatë një ekzaminimi mjekësor të Ushtrisë së Unionit, që u shfaqën për herë të parë në Harper’s Weekly.

Emancipation do publikohet  më 2 dhjetor dhe do të jetë i disponueshëm për t’u transmetuar në Apple TV+ më 9 dhjetor. Njoftimi u bë pas një shfaqjeje paraprake të Emancipation organizuar së bashku me NAACP gjatë Konferencës së 51-të Legjislative Vjetore të Fondacionit të Kongresit Black Caucus në Uashington, D.C.

Gjatë konferencës, , Smith foli për marrjen e rolit të tij të parë të aktrimit si skllav. “Gjatë gjithë karrierës sime, unë kam refuzuar shumë filma që janë vendosur në skllavëri,” tha ai, për The Hollywood Reporter. “Kurrë nuk kam dashur të na tregoj kështu. Dhe pastaj erdhi kjo foto. Dhe ky nuk është një film për skllavërinë. Ky është një film për lirinë. Ky është një film për qëndrueshmërinë. Ky është një film për besimin.

Will ka mbajtur një profil relativisht të ulët që nga Oscars. Pasi goditi Rock-un dhe fitoi aktorin më të mirë , ai  dha dorëheqjen nga Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit. Aktori  u ndalua të merrte pjesë në aktivitetet e Akademisë për 10 vitet e ardhshme. Që atëherë ai ka kërkuar falje disa herë për veprimet e tij.

Përktheu: Lapsi.al
Marrë nga: Fox News


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.