• |
ide | kryesore

Zbulohet slogani për protestën e 12 nëntorit: T’i dalim zot bashkë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta, Koalicioni, berisha meta non grata, slogani

Partia Demokratike ka thirrur protestë kombëtare më 12 nëntor, për të rrëzuar nga qeveria kryeministrin Edi Rama. Ditën e sotme është zbuluar edhe slogani i kësaj proteste.


“Shqipëria në rrezik, protesto, t’i dalim zot, bashkë”, është ky slogani i PD.Protesta e paralajmëruar për datën 12 nëntor është shpallur nga Sali Berisha dhe Partia Demokratike. Menjëherë i është përgjigjur edhe Partia e Lirisë. Sikurse tregoi marrëveshja me 6 pika për t’u futur bashkë në zgjedhjet lokale të 14 majit, opozita tani duket se do të qëndrojë e bashkuar në rrugën e përballjes me qeverinë e Edi Ramës.

Lexo më tej: Berisha-Ramës: Jep dorëheqjen, mos prit protestën 

Ilir Meta i ka dhuruar Sali Berishës për garën lokale të 14 majit, atë që Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi nuk arritën të bëjnë dot për të bashkuar opozitën, para zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit. Në dokumentin e koalicionit të firmosur këtë të enjte në Hotel Tirana, thuhet qartë se ish lësëistët, që kanë qenë gjithmonë një partner bezdisës për partitë e mëdha të koalicionit, nuk pretendojnë asnjë bashki të lirë për ta fituar me kandidatët e tyre.

Lexo më tej: Ish-deputetja e PS i bashkohet protestës, fotografohet mes kolegëve 

Lexo më tej: Pakti Meta-Berisha: Të hiqet Tirana nga duart e Veliajt! 17 Comments

 1. Kujt do il dilni zot bashk, vjedhjes se floririt? Ca turpi qe njerez si puna e ketyre vazhdojn e riciklohen.

 2. Ti dalim zot, te heqim palloshin.
  Dhe te siellim 2 palloshat me te kqinj qe ka njohur ky komb, qe mbas enver hoxhes.

  1. Na falni se gabimisht ju tham qe do ta rrezojm raman ne shtator.
   Po meqe kishim dasem dhe ciftine mbaron muajin e mjaltit ne 11 nentor. Vendosem qe ne 12 ta rrezojm palloshin.
   Jemi me ju dhen ju me ne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *