• |
ide | kryesore

Video/ Katar 2022, Uruguaj përplaset te shtyllat: Korea e Jugut rrëmben barazimin

-Instant, F1, Sport, Video
Uruguaj

Barazim pa emocione mes Uruguaj dhe Koresë së Jugut në Kupën e Botës në Katar. Dy skuadrat, duke debutuar në Grupin H, praktikisht anuluan njëra-tjetrën dhe pati shumë pak raste për shënim. Më e qarta ishte në goditjen me kokë të Godin. Në zhvillimin e një goditje këndi në minutën e 43, topi i goditur nga mbrojtësi u përplas në shtyllë. I pafat formacioni amerikano-latin edhe në minutën e 89. Këtë herë goditja e Valverde u ndal në kryqëzimin e shtyllave. Zhgënjyes sulmuesit e Celeste Suarez, Nunez dhe Cavani, të cilët u bllokuan nga mbrojtja koreane e përbërë nga katër lojtarë të quajtur Kim.


Lexo më tej:Video / Katar 2022: Festa e Zvicrës, kamerunezi Embolo mposht luanët e Afrikës


Ky ishte barazimi i katërt pa gola në Botëror, por vlen të evidentohet se favoritët e Uruguaj tradhëtuan kundër aziatikëve. Rroten kështu shpresat e Son e të tjerëve, për një kalim të bujshëm në 1/8. Në ndeshjen e parë të Grupit H në Katar 2022, mund të quhet surprizë 0-0 i fiksuar. Në stadiumin Education City në Al Rayyan, Korea e Jugut, në letër hirushja e grupit, ndalon Uruguaj në barazim pa gola. Në orën 17, për ndeshjen tjetër të grupit H, zbresinnë fushë në Stadiumin 974 Portugalia e Gana.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.