• |
ide | kryesore

Rrëshqitje dheu në Brazil/ Të paktën dy viktima dhe dhjetëra të zhdukur

-Instant, Lajme, Planet

Të paktën dy persona kanë vdekur dhe dhjetëra rezultojnë të zhdukur pasi një autostradë në jug të Brazilit u përfshi nga rrëshqitje dheu. Shiu i madh shkaktoi rrëshqitje balte në autostradën BR-376 në qytetin Guaratuba në shtetin Parana.


Nuk dihet ende fati i rreth 30 personave, ndërsa disa automjete mendohet se janë zhytur nën dhe. Po ashtu kamionë janë shtrirë në mënyrë të frikshme në buzë të autostradës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.