• |
ide | kryesore

Erzen Breçani tregon fjalët e të riut që goditi Berishën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
breçani

Ish-zyrtari i policisë Erzen Breçani ka dhënë detaje për sulmin ndaj kryetarit të PD-së, Sali Berisha. Breçani ishte ai që ndaloi, por edhe e mbrojti 31-vjeçarin Gert Shehu nga goditjet e truprojave dhe mbështetësve të Berishës.


“Isha rreth 10 metra larg vendit të ngjarjes. Unë dëgjova që e goditën dhe u afrova. Falënderoj të gjithë ata që mu bindën dhe ndaluan së godituri. Ne reagojmë sepse na detyron profesioni. Edhe unë pata një goditje pa dashje. Vetë kordoni nuk kishte punonjës policie afër. Ne e morëm dhe e çuam në selinë e PD. Njoftuam sallën operative. Erdhi policia dhe e mori. I kërkova kishte dokument. Jo tha. Nuk kishte as telefon. Më tha emrin.


Ai tha vetëm: “Bëra atë që duhej bërë”. Nuk tha asnjë fjalë se kush e kishte sjellë. Nuk tha asgjë tjetër. “Bëra atë që duhej bërë dhe e bëra” – ishin fjalët e tij. Mu duk normal. Nuk mu duk si i çmendur. Po të kishte telefon do ia kishim mbajtur që të shihnim thirrjet. Nuk tha asnjë fjalë.

Kur erdhi policia nuk tha asnjë fjalë. E morën dhe ikën. Erdhën pak me vonesë sepse duhet të kishin ardhur më herët. Kemi parë kamerat e PD-së dhe ai ka qenë në oborr. Ai vinte vërdallë që më herët. Ka gjetur momentin e duhur kur Berisha po afrohej te gazetarët” –tha Breçani në Opinion. ©LAPSI.al


9 Comments

 1. Portali Syri.tv ka hapur një sondazh, pas rrahjes së kryefamiljarit Sali Berisha.

  Në sondazh, njerëzit pyeten nëse Berishën e rrahu Rama apo e rrahu…. Rama. Pra të dy opsionet janë “Po”

  “A mendoni se qendron Edi Rama pas sulmit të Berishës? Po apo Po”, pyet portali i Berishës?Njeri i spiunit salih po na thote cfare tha ai,ai vete e tha ate me aktin dhe eshte vone per kete,por shqiptaret qe ky kriminel salih i ka vrare te afermit ku jane pse nuk bejne kete qe beri ky kunder salihut

 2. Ja paskan hedhur 100 mije euro ne llogari ketij tipit per tu mbyll borxhet e te bardhes qe ka konsumuar veresie.

 3. Është i vetmi politikan shqiptar që ka justifikuar dhunën pasi e ka ushtruar direkt me njerëzit e tij. Është i vetmi politikan që gjithmonë ka gjetur arsye për të qenë me dhunuesin dhe jo me të dhunuarit në 30 vite pluralizëm në Shqipëri.

  Ndaj dhe sot kur i ndodhi ajo ngjarje e shëmtuar, ai nuk kishte se si të mendonte ndryshe, përveçse si Sali Berisha rrahës.

 4. Propaganda juaj boshe dhe e shpifur o kuqalasher te bene per te vjelle . Beni gjithçka , çdo poshtersi dhe ne fund nuk e lini pa bisht me propagande. jeni llumi i ketij vendi o kurva mavi .

   1. O Gezim Qatja o injorant po ju shpellaret e sali berishes e shtyt kastile ate per te kryer kete veprim se juve kshu e keni rrihni njeri tjetrin dhe pastaji i perdorni per politik

 5. Rilindas nuk mund te behesh nese nuk e ke ne gen, ne gjak.
  Duhet te jesh i pashpirt, spiun, patronazhist, mundesisht kopil, babane ta kesh patur kapter ushtrie, te kesh nja dy motra kurva qe ti pallon gjithe lagja, mamane te ta therrasin mesimore etj.etj…
  Dhe pastaj del gjithe krenari dhe i quan njerezit shpellare …
  Dhe ne te mjeret qe duhet te ndajme atdheun me te tille monstra mavi !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.