• |
ide | kryesore

Producenti Jerry Bruckheimer konfirmon vazhdimin e ‘Pirates’

-Instant, Paparazzi, Slider

Producenti Jerry Bruckheimer ka zbuluar së fundmi se dy skenarët e Pirates janë aktualisht në zhvillim.


“Shpresojmë se do të realizojmë një film tjetër të Pirates,” tha Bruckheimer për Wrap. “Ne zhvilluam dy skenarë. Skenari i Margot Robbie ishte pak më larg, por do ta arrijmë edhe atë në linjë. ”


Komentet e Bruckheimer vijnë disa javë pasi Robbiei tha Vanity Fair se spinoff i  në të cilin ajo ishte vendosur të luante nuk do të ndodhte.“Ne kishim një ide. Donimi të kishim një histori të udhëhequr nga femra .Jo krejtësisht e udhëhequr nga femra, por thjesht një lloj historie tjetër që menduam se do të ishte vërtet e bukur. Por mendoj se ata nuk duan ta bëjnë këtë”, u shpreh aktorja.

Hollywood Reporter ndau për herë të parë lajmin se Robbie do të luante në një film të ri në qershor 2020. Projekti do ta shihte atë të ribashkohej me Christina Hodson, skenariste e Birds of Prey.

Ekskluziviteti ka grumbulluar mbi 4.5 miliardë dollarë për Disney duke filluar me “Pirates of the Caribbean:The Curse of the Black Pearl” të vitit 2003. Shumë vazhdime pasuan hitin e suksesshëm, duke përfshirë; 2006 Pirates of the Caribbean; Dead Man’s Chest, 2007, Pirates of the Caribbean; At World’s End, 2011 Pirates of the Caribbean; On Stranger Tides dhe 2017 Pirates of the Caribbean; Dead Men Tell No Tales.

Në filmat luajti Johnny Depp në rolin e kapitenit Jack Sparrow, me Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush, Javier Bardem dhe Penélope Cruz që luajnë në ekskluzivitet./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.