• |
ide | kryesore

Jamie Spears: Konservatori i shpëtoi jetën Britney

-Instant, Paparazzi, Slider


Babai i Britney Spears, Jamie ka deklaruar së fundmi se konservatori i shpëtoi jetën vajzës së tij.

“Zoti im, ku do të ishte ajo pa atë kujdestari tani? Nuk e di nëse ajo do të ishte gjallë tani. Të gjitha vendimet janë marrë me një grup njerëzish shumë të mirë”, u shpreh Spears për The Sun.

Konservatori u ndërpre nga një gjykatë në Los Anxhelos në 2021. Por Britney – e cila u martua me Sam Asghari në fillim të këtij viti  është larguar nga familja e saj kohët e fundit.  Jamie këmbënguli se ai ende “e do vajzën e tij” dhe e përshkroi grindjen e tyre si “të tmerrshme”.

“Unë e dua vajzën time me gjithë zemër. Situata mes nesh është thjesht e tmerrshme. Nuk besoj se ajo do t’i kishte kthyer fëmijët pa kujdestarinë. “Fëmijët e saj nuk humbën kohë me nënën e tyre. Ata nuk humbën kohë me babanë e tyre. Qëllimi im kryesor ishte të ktheja Britney me fëmijët e saj. Dhe konservatori, siç thashë, i dha Kevinit një ndjenjë paqe dhe mbrojtje. Rregullat e gjykatësit ishin një mjet i shkëlqyeshëm. Ata na lejuan të ndihmonim fëmijët, por edhe të mbronim Britney-n. Sikur konservatori të mos ishte aty, ajo nuk do t’i kishte kthyer kurrë djemtë e saj.”

Krijuesja e hitit “…Baby One More Time” – e cila pretendoi se ishte e detyruar të performonte kundër vullnetit të saj – u tha se kshte falimentuar në vitin 2008, por Jamie këmbënguli se marrëveshja ishte vendosur në mënyrë që ajo të mund të rikthehej financiarisht. Ai tha: “Ajo nuk kishte asnjë para. Konservatori caktoi një burim ku ajo mund të kthehej financiarisht. Dhe, ju e dini, ne punuam – dhe ajo punoi – dhe ajo u ngrit financiarisht.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *