• |
ide | kryesore

Video/ Sane nuk i mjafton Bayern ndaj Eintracht: barazimi i tretë radhazi e kreu i Bundesligës në rrezik

-Instant, F1, Sport, Video
Sane

Barazimi i tretë 1-1 radhazi për Bayern Mynih, që në javën e tetëmbëdhjetë të Bundesligës nuk shkoi përtej një pike në shtëpi me Eintracht. Sane i dhuroi epërsinë bavarezëve në minutën e 34′, por Kolo Muani (69′) ngriu Allianz Arena. Nagelsmann tani është vetëm një pikë para Union Berlin, që fitoi derbin kundër Hertha 2-0 falë Doekhi dhe Seguin.


Bayern Munich nuk di më të fitojë. Në Allianz Arena, kundër Eintracht Frankfurt, vjen barazimi i tretë radhazi 1-1 në Bundesligë. Diferenca me vendin e dytë tashmë është reduktuar në vetëm një pikë. Që në pjesën e parë, skuadra e Glasner shqetësoi Sommer me Kolo Muani, i ndaluar nga mbrojtja bavareze. Në anën tjetër, Trapp ndaloi goditjen e Müller pas gjysmë ore lojë, por tre minuta më vonë, lojtarët e Nagelsmann kaluan në avantazh. Krosimi nga e djathta, nga vetë Müller, ishte i përpiktë për Sane, që e bëri rezultatin 1-0.


Lexo më tej: Video/ Union Berlin e Freiburg i bëjnë presion Bayern Mynih: shembet Wolfsburg, e ekzagjerojnë Mainz e Gladbach

Në minutën e 69′, megjithatë, vjen dushi i ftohtë për vendasit. Kolo Muani i shërbyer nga Kamada, dogji në një kundër një Upamecano dhe shënoi barazimin me një diagonale nga e majta. Francezi i ndëshkuar më parë me karton të verdhë ishte i kufizuar në markim. Finalja nuk ofroi emocione të reja dhe kështu përfundoi në barazim. Bayern Mynih ngjitet në kuotën e 37 pikëve, me Union në vendin e dytë me -1.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.