• |
ide | kryesore

Video/ Real Madrid përplaset te Real Sociedad: tani Barça është +5

-Instant, Sport, Video
Sociedad

Në mbrëmjen e La Liga, buzëqesh Barça. Në fakt, Real Madrid u përplas te Real Sociedad, që bllokoi në 0-0 me një ndeshje të shkëlqyer mbrojtëse, e ndërhyrjet e Alex Remiro. Blancos është tashmë në -5 nga blaugrana. Në ndeshjen tjetër, goli i Saul, i përgatitur me mjeshtëri nga De Paul, ishte i nevojshëm për t’i dhënë Atletico fitoren 1-0 kundër Osasuna. Celta fiton ndaj Athletic Bilbao (1-0) dhe shqetëson Valencian: Gattuso, sërisht humbës, është +1 nga zona e rënies.


Real Madrid u përplas me Real Sociedad të Imanol Alguacil, që bllokoi Blancos në 0-0 me një lojë të shkëlqyer në mbrojtje. Vendimtar Alex Remiro me pritjet e tij. Pas një fillimi të ekuilibruar, u nderz tridhëmbëshi merengues. Shansi i parë është për Vinicius Junior, i cili goditi jashtë, menjëherë pasi kaloi Zubeldia me një tunel. Baskët u kundërpërgjigjën me Illarramendin, por gjithsesi rrezikuan në finale. Remiro duhej të kalonte Kroos dhe Vini Jr., të cilët shpërdoruan ballë për ballë me portierin në shtesë.


Skena përsëritet në fillimin e pjesës së dytë, me Real Madrid që ende nuk e gjeti golin. Të besuarit e Ancelotti rrezikuan kundërsulmin në minutën e 60′. Kubo, ish-Blancos, detyroi Courtois në një ndërhyrjke shpëtimtare. Alguacil humbi Elustondon dhe mbrojtja e tij u dridh nga vërshimet e Vinicius Jr. Remiro ishte sërish i mrekullueshëm, me devijimin që mbrojti 0-0. Real Madrid nuk arriti të thyejë murin e Real Sociedad, dhe kështu Ancelotti luajti kartat Asensio dhe Modric. Megjithatë, Blancos nuk mundën të gjenin shtysën e duhur për të zhbllokuar ndeshjen, ndaj një kundërshtari tinëzar në kundërsulm. Përfundoi 0-0 mes Real Madrid dhe Real Sociedad: Ancelotti ra në -5 nga Barcelona me 42 pikë. Ndërsa baskët mbeten të tretët me 39 pikë.


1 Comment

  1. thoni e shiten o bythqira gazetare se nuk jeni me te zgjut se futbolldashesit qe mendojne se ndeshjet shitet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.