• |
ide | kryesore

Biden i ofroi Putinit 20% të territorit të Ukrainës, reagon Kremlini: Mashtrime!

-Instant, Lajme, Planet

Raporti i gazetës zvicerane Neue Zürcher Zeitung, që thoshte se Burns kishte bërë një udhëtim sekret në Moskë muajin e kaluar për të paraqitur planin në emër të Shtëpisë së Bardhë, është hedhur poshtë edhe nga Uashingtoni.


I pyetur nëse Burns kishte udhëtuar në Moskë apo kishte paraqitur një plan që përfshinte heqjen e 20% të territorit nga Ukraina, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov u tha gazetarëve: “I gjithë ky raport është një mashtrim”.4 Comments

  1. LUFTA DHE PAQA JAN JAN KRIJIM HYJNOR SI SPROV PER NE KURSE NE SIPAS ANGAZHIMIT NE SAJ TE FORMIMIT TON HUMBIM OSE FITOJM. LE TE ZGJELLIT TE GJITH SHPETIMIN PAQEN ME HAKUN ALLURIMIN E ZOTIT DHE VLERAT HAKUN QE KAT thotë:

    Bota ka hyr ne faz rremujash por nuk eshte pa aktor pa qellim kjo levizjes por fatkeqsisj padrejtesija me fakte plotsoj kuptimit me tejkalim kufijsh ne cdo kuptim dhe mundesit nuk do jua permbushin qellimet. Par te kunderten do vetshkatrrohen ngarkohen me pergjegjsi dhe zhgenjehen. Te gjith kemi vetem nje dritare shprese per me mir kuptimi vlersimi I domesdoshmerive dhe justifikimin pergjegjsive. Qe njerzve tu jeper qartesi sepse ajo hap rrug gjallerie siguri je PAQE zgjillje shprese shpetimi qe Deri tani I kishin thrbulluAr

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.