• |
ide | kryesore

Ikën Gjukanoviç/ Shpërthen festa në qytetet malazeze

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Gjukanoviç

Menjëherë sapo dolën rezultatet paraprake që treguan humbjen e thellë të Milo Gjukanoviç në shumë qytete të Malit të Zi nisi festa. Festa filloi nga mbështetësit e kandidatit Jakov Milatoviç që triumfoi në balotazhin e zgjedhjeve Presidenciale të së dielës me mbi 60% të votave.


Përkrahësit e Milatoviçit u mblodhën para selisë së partisë së tyre në Podgoricë duke kënfuar: “Hidh ujë të ftohtë si shi, Milo ik Milo ik”.Sipas të dhënave nga Qendra për Monitorim dhe Hulumtim (CeMI) dhe Qendra për Tranzicion Demokratik (CDT), Milatoviç fitoi bindshëm kundër kandidatit të Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS) Milo Gjukanoviq në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. ©LAPSI.al

<p>Jakov Milatović je pobijedio u drugom krugu predsjedničkih izbora, a na ulicama skoro svih gradova se slavilo, i to na razne načine - vatrometom, igrom, državnim zastavama, trobojkama...</p> <p>Jakov Milatović je pobijedio u drugom krugu predsjedničkih izbora, a na ulicama skoro svih gradova se slavilo, i to na razne načine - vatrometom, igrom, državnim zastavama, trobojkama...</p> <p>Jakov Milatović je pobijedio u drugom krugu predsjedničkih izbora, a na ulicama skoro svih gradova se slavilo, i to na razne načine - vatrometom, igrom, državnim zastavama, trobojkama...</p> <p>Jakov Milatović je pobijedio u drugom krugu predsjedničkih izbora, a na ulicama skoro svih gradova se slavilo, i to na razne načine - vatrometom, igrom, državnim zastavama, trobojkama...</p> <p>Jakov Milatović je pobijedio u drugom krugu predsjedničkih izbora, a na ulicama skoro svih gradova se slavilo, i to na razne načine - vatrometom, igrom, državnim zastavama, trobojkama...</p> <p>Jakov Milatović je pobijedio u drugom krugu predsjedničkih izbora, a na ulicama skoro svih gradova se slavilo, i to na razne načine - vatrometom, igrom, državnim zastavama, trobojkama...</p>


2 Comments

  1. PO thirrjet e nacionalisteve serbe qe Kosova eshte serbi, perse nuk i raportoni ju te Lapsit.
    Bythqira si gjithmone.
    Per ju me e rendesishme eshte te rrezohej Gjukanovici ( i preferuari i Rames) se sa ardhja ne pushtet e nje serbi qe ka mbeshtetjen e plote e nacionalistave serbe si ne serbi ashtu dhe ne bosnje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *