• |
ide | kryesore

Donald Trump, kërkesë për Melania: “Kam shumë nevojë për ty”

-Instant, Paparazzi, Slider
Donald Trump


Më 4 prill, ish-presidenti i SHBA Donald Trump u pwrball në gjykatë në Nju Jork në lidhje me 34 akuza, duke përfshirë falsifikimin e dokumenteve të korporatës, të konsideruara serioze, pjesërisht për të “promovuar kandidaturën tuaj”. Duke u deklaruar “i pafajshëm”, duke deklaruar në orët në vijim se “i vetmi krim që kam kryer është mbrojtja e kombit”, Trump më pas falënderoi të gjithë familjen e tij në një fjalim të mbajtur në Mar-a-Lago, me përjashtim, të bashkëshortes Melania, duke nxitur kështu thashethemet për një krizë të mundshme mes të dyve.

Më pas, disa burime zbuluan për “Page Six” se pavarësisht asaj që ndodhi, Melania tashmë do të kishte pranuar të ishte një “prezencë fikse” përkrah bashkëshortit të saj, i cili do t’i kishte kërkuar konkretisht të qëndronte pranë tij. “Unë kam vërtet nevojë për ju për këtë, sepse ne do të bëjmë fushatë”, do të kishte thënë Donald Trump, duke iu referuar Melanias, e cila, pas një bisede të rëndësishme mes tyre gjatë fundjavës, do të kishte pranuar të qëndronte me të dhe ta mbështeste atë.

Çifti më pas, gjatë paradrekës së organizuar për të festuar Pashkët, do të drekonin së bashku dhe sërish sipas asaj që raportohet nga një burim i brendshëm, duket se Melania “Ajo thjesht donte të rrinte vetëm me të, kjo ishte kërkesa e saj. Fakti që ishin vetëm ata të dy ishte një demonstrim i madh. Kjo ishte një deklaratë [që thoshte]: “Ne jemi bashkë, unë jam në krah të burrit tim”. Unë mendoj se ai donte të tregonte mbështetje, por ai nuk donte të fliste për asnjë nga ato gjëra [kjo është arsyeja pse ata ishin vetëm në tryezë]”. “[Dalja] publikisht gjatë kësaj [periudhe] është thelbësore… me paraqitje të rregullta”, shtoi burimi, duke nënvizuar rëndësinë e shfaqjes së unitetit familjar gjatë këtij momenti të vështirë që po kalon ish-presidenti amerikan.

©LAPSI.AL


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *