• |
ide | kryesore

“Jo, nuk bëhet fjalë”: prapaskena e refuzimit të Milan ndaj ofertës së Chelsea për Leao

-Instant, Sport
Leao

Rafael Leao është dëshira e shumë klubeve të mëdha evropiane, gati për të mbuluar me ar si lojtarin, ashtu edhe Milan. Portugezi ka admirues kudo dhe gjatë sesionit të merkatos së verës 2022, Chelsea u përpoq ta merrte në Londër. Maldini, megjithatë, vendosi të refuzojë ofertën faraonike të Blues.


Leao ishte një nga futbollistët më të kërkuar nga klubet evropiane dhe sigurisht do të jetë njësoj edhe në të ardhmen. Rafael Leao në verën e vitit 2022 ishte shumë pranë largimit nga kuqezinjtë, për t’u transferuar te Chelsea. Faqja e internetit e The Athletic ka zbuluar një prapaskenë në lidhje me një ofertë të Blues. Ofertë që iu kthye dërguesit nga Milan dhe Maldini. Pasi fitoi titullin me rikuperim ndaj Inter, ku portugezi ishte një nga protagonistët kryesorë, londinezët vendosën të planifikonin të ardhmen rreth sulmuesit të ri. Por diçka nuk shkoi mirë.


Lexo më tej: Milan ngre ofertën, rinovimi me Leao fare pranë: firma mund të vijë para derbit

Sipas faqes së internetit The Athletic, Chelsea i kishte propozuar dy lojtarë drejtuesve të Milan. Plus një pagesë të fortë ekonomike në favor të kuqezinjve. Leao ishte vlerësuar 100 milionë euro dhe londinezët ishin gati t’i jepnin Djallit Pulisic dhe Ziyech. Dy lojtarët ishin ndjekur nga Milan në seancat e kaluara të merkatos së transferimeve. Dy lojtarëve, me vlerë 87 milionë euro në total, do t’u shtohej një shumë parash për të arritur në 100 milionë. Por nuk kishte asnjë mënyrë për të nisur një negociatë pasi Leao konsiderohej i patransferueshëm dhe e ardhmja e ekipit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *