• |
ide | kryesore

Zbulohen detaje rreth incidentit të Princ Harry dhe Meghan

Paparazzi, Slider

Pasi Meghan Markle, Princ Harry dhe nëna e Meghan, Doria Ragland, u përfshinë në një “ndjekje pothuajse katastrofike me makinë” që përfshin paparacët të martën, agjencia fotografike Backgrid USA po i përgjigjet pretendimeve që fotografët po i ndiqnin në mënyrë agresive.


“Në Backgrid USA Inc., ne vlerësojmë transparencën dhe etikën në gazetari, të cilat përfshijnë dhënien e përgjigjeve të drejta dhe faktike ndaj pretendimeve. Ne jemi të vetëdijshëm për deklaratën e Princ Harry në lidhje me një “ndjekje pothuajse katastrofike me makinë” të supozuar që përfshin atë, Meghan Markle dhe nënën e sanë New York City të martën mbrëma”, tha kompania në një deklaratë për ET duke iu përgjigjur akuzave.


“Duam të sqarojmë se kemi marrë foto dhe video të ngjarjes nga katër fotografë të pavarur, tre prej të cilëve ishin në vetura dhe njëri ishte me biçikletë. Është e rëndësishme të theksohet se këta fotografë kanë përgjegjësi profesionale për të mbuluar ngjarjet dhe personalitetet me vlerë lajmi, duke përfshirë figura publike si Princi Harry dhe Meghan Markle.”

Kompania gjithashtu mohoi me këmbëngulje pretendimin e zëdhënësit të Dukës dhe Dukeshës se ata po ndiqeshin nga “paparacët shumë agresivë” dhe “sipas fotografëve të pranishëm, nuk ka pasur për pak përplasje ose gati përplasje gjatë këtij incidenti”. “Fotografët kanë raportuar se kanë ndjerë se çifti nuk ishte në rrezik të menjëhershëm në asnjë moment”, tha Backgrid në deklaratën e tyre.

Agjencia e fotografive përfundoi deklaratën e saj duke thënë se do të shqyrtojë “çështjen”: “Në Backgrid USA Inc., ne nuk falim asnjë formë ngacmimi ose aktiviteti të paligjshëm. Ne po i marrim seriozisht akuzat e Princit Harry dhe do të bëjmë një hetim të plotë për këtë çështje”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *