• |
ide | kryesore

Tensionet në Kosovë, tjetër sulm me eksploziv në Zveçan

Arkiva, Lajme, Të fundit
Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se  mbrëmjen e djeshme disa persona kanë hedhur një mjet shpërthyes që dyshohet të jetë shok-bombë (eksploziv) në Zveçan. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:50.


Në lidhje me  ngjarjen janë angazhuar njësitë kompetente policore për procedura të mëtejshme hetimore.“Raportohet se person/a të dyshuar të panjohur kanë hedhur një mjet shpërthyes, që dyshohet të jetë shok bombë. Nuk raportohet për të lënduar e as dëme materiale”, ka deklaruar Policia e Kosovës.

Tensionet në veri të Kosovës janë rritur që prej 26 majit, me zgjedhjen e kryetarëve të rinj të komunave në veri dhe me rrëmbimin e tre policëve nga forcat serbe.1 Comment

  1. Gjera pa zarar deri 1 milion të debuar eshte ok , por pyetja eshte nese lajcaku me birrellin i morën leje vucic për takimin? Po ramës?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *