• |
ide | kryesore

Video spektakël/ Rama dhe Balluku, “kur xhirohej një film”

Arkiva, Kryesore, Lajme
rama balluku film

Edi Rama e shmangu sot interpelancën që opozita i kërkonte me ngulm në parlament, me pretekstin se po inspektonte aksin e ri të rrugëve që po hapen në jug, në segmentet Dukat-Dhërmi. Deri këtu nuk ka ndonjë çudi sepse, si në çdo regjim autokratik, ai që është në krye thjesht tallet me parlamentin. 


Por në këtë rast e bukur është forma që kryeministri zgjodhi për të justifikuar “arratisjen” e tij. 

Për të parë më shumë VIDEO si kjo ndiqni faqen  Lapsi Videos në Facebook 

Inspektimi i rugëve që u inskenua nuk është në fakt një takim pune, por filmimi i një spoti publicitar që reket ti mbush mendjen publikut se qeveria punon. Po ti shohësh të tre personazhet që figurojnë në videon e shpërndarë në rrjetet sociale të kryeministrit, i shikon se ata janë të paisur me nga një mikrofon. 

Lexo me tej:

VIDEO/ Rama nuk shkon në Kuvend, opozita në protestë 

Pra ata nuk debatojnë për projektet, ata po xhirojnë film. Një kameraman është i vendosur në sediljen e parë të pasagjerit. Një makinë tjetër e ndjek me një me kamer të dytë fuoristradën ku ka hypur shefi i qeverisë. Ndërsa një kamer e tretë filmon nga lart me dron. Po të vëzhgohet me vëmendje drejtori i rrugëve, Evis Berberi është i pajisur me mikrofon. 

Ai nuk i raporton shefit të qeverisë, por flet për spektatorët që gjenden pas kamerës. Edhe kryeministri edhe zëvendësja e tij kanë të vendosur mbi bluat sportive nga një mikrofon. Edhe ata aktrojnë në rolin e qeveritarit që kontrollon investimet e bëra. 

Debate në Kuvend, Berisha shpalos banderolën ‘Mafia e Plehrave’ 

E gjitha bëhet qesharake kur mendon se si një ditë rutinë pune e një qeveritari kthehet në spektakël. Kudo në vendet demokratike ministrat kryejnë inspektime të tilla, por kurrë ata nuk i shesin ato si stërmundim. Kur ajo që po bëjnë ka një rëndësi të veçantë ata thërresin dhe mediat që mund të bëjnë punën e tyre duke vëzhguar, bërë pyetje dhe raportuar.

Armand Shkullaku: Na duhet një marrëveshje me Edi Ramën 

Por në telerealitetin e rilindjes gjithçka është kthyer përmbys. Shefi i qeverisë dhe vartësit e tij xhirohen duke aktruar para grupeve të filmimit që punojnë për ta.

Dhe pastaj spote të tilla shiten si punë, për të justifikuar bojkotin e një interpelance në parlament. 

©Lapsi.al38 Comments

  1. Ai ka dale per te planifikuar grabitjen me te madhe te prones ne histori. Pyje, kullota, pemishte, toke bujqesore, cdo gje neper bregdet, male e fusha. Ai do te zhduke cdo fshat e qytet duke e transferuar pronen publike tek antaret e tij te organizates mafioze. Ju mendoni qe po ben film apo tallet! Po planifikon te zhvase totalisht pronen!!!

   1. kush e ka pare story-n ne Instagramin e Stacioni Shqiptar?
    hahahahahhaahhaah
    Muzika e G-Bunny dhe Crazy G!
    “se si ma ben zemra kur te afrohem……”

 1. telerealiteti i ramës !!!

  Këta të ramës me ramën vetë paskan qene fara më e keqe e shqiptareve

  Ballaban pashë badera duket si zar i alqi bllakos

 2. Tragjikomedi.. injorance e nivelit me te ulet mendor! Vetem njerezit me te varfer te Shqiperise e besojne kete sharlatan se nuk kane asgje tjeter ku mund te varin shpresen! Ndersa klasa e mesme voton por vota u vidhet ne gjithfare formash! Masa gri e votusve mbahet larg kutive me lajme te tilla si: % e ulet e votuesve deri ne oren 3 te drekes! Si ne filmin Narcos keshtu i vidhte PRI votat e Meksikes dhe qeveriste me narkotrafikantet! Ne nje skene te filmi per Pablo Escobar, narkotrafikantet gezoheshin qe prokurori i pergjithshem kishte idene e ligjerimit te droges! Kemi te njejtat siptoma si shtetet banana te droges ne Ameriken latine! Ketu studentet e mjekesise dhe ata te gjithe fushave te tjera duhet ta permbysin qeverine me protesta dhe te mos i nenshtrohen negociatave mashtruese! Ku e keni studente Arlind Qorri? E kuptuat qe eshte krijim i percarjes se votave nga PS!

  1. Ervis, ku jeton Ervis!
   Hidhi sytë në lagjen tënde! Apo fshatin tënd.
   Dhe shiko kush voton PS e kush PD.
   Bythëgrisurit, përgjithësisht votojnë PD, shtresa e mesme voton PS.
   Ku fiton PD? Në zonat më të varfra. Pukë, Fushë-Arrës, fiton në fshatra.
   Qytetet i fiton PS!
   Këto janë statistika Ervis.

 3. Jo po do merret me katnarlliqet e parlamentit Rama se s’ka pune tjeter.

  Eshte artist tjetri, jo koke-cepsh si ju.

  1. Te duket vetja i zgjuar dhe fyes por mendoj qe kur je vetem me veten je ne krize depresioni! Ik o Jorgo se do te degjeneroj prape ..

   1. Ua ua ua… Me paske degjeneru ti e s’e paskam marr vesh?!

    Me rafte pika! 😅

    Kujdes me ate diagnozen siper se nganjehere pasqyrojme tek tjetri veten. 😅

   1. Tek cdo njeri Ne shohim Potencial.

    Balla ka treguar qe vlen dhe tashme e kemi perqafuar ne gjirin tone.

  2. spaske dale me i prit me lule ti jorgaqir ???

   pse kshu?

   ka ardh blloku per verim, si enveri me kristaqin dhe beqirin ne drilon !!!

 4. Jorgo (alias Lenc Vangjeli) e kalon dot Rama oqeanin te shkoje ne SHBA? Prit kur t’i vije non-grata nga andej, se per te shkelur do shkoje vetem kur ta therresin ne gjyq! A takon me Rama zyrtare amerikane? Asnje 😂

  1. Si ato kryepleqte afgane eshte bere. E zuri haka e popullit. I ndyre e pa moral hajdut ne gen do shkoje ne vrimen e miut.
   OZot beje te tallet cdo shqipetar brenda e jashte. Palaco tak e tak dhe fap e gap.
   Ptuuuuuuu

 5. STAMBOLLI DIGJET, E KURVAT KRIHEN, kjo eshte dmth ia e ketij, asaj qe kemi ne pushtet.Eshte banda me e rrezikeshme me bijte e kurvit qe kane kapur pushtetin, pa diskutim me te tera e krenarise si te partise nga na kane ardhur, por me makiazh, e kostum te nderruar per te mashtruar popullin e nderkombetaret.Keto mese te vertetuara der me sot, e ne vazhdim.Si do mund sot gjoja ne nji shtet demokratik, bemat e arritjet me skandaloze te pushtetit qe kemi,ne skandale te pa i.agjinushme ne ekonomi, ne droge, vjedhje .iliona, bandite shtetarene krime te cfaredo lloje, sot keta horra me forcen e mashtrimeve e degjenerimit te votes, vodhen pushtetin, e po vjeshin Shqiperine, sikur ta kene pronen e tyre me pa fytyresine e nji hipokriti ashtu sic kane lindur , e ashtu sic jane.

  1. fuqia e “liderit ballkanik “,eshte zero!!!!ky mbush hunden nga mengjezi ne darle me kokain e as i bie ndermend se ku jeton e jo me cfare detyre ka.ne Shqiperi rezultati i zgjedhjeve paracaktohet e fituesi i tyre paradeklarohet nga rruga e elbasanit,teresisht e okupuar nga sorriste antishqiptare.largimi i 1milion shqiptareve ne vetem 10 vjet tregon qartesisht genocidin qe po perjetojme.

 6. Më shumë se aferat flagrante korruptive që solli qeverisja e Ramës e që janë qoftë me përmasa të mëdha, qoftë edhe të përditëshme, është akoma më revoltuese qëndrimi i tij arrogant provokues me të gjithë shqiptarët.
  Në kohën që në Kuvend opozita kërkon me të drejtë pas skandalit të arrestimit të krerëve të qeverisë së tij për vjedhje qindra milionash euro me inceratorët, në vënd që të vijë e të japë llogari në Kuvend e para gjithë shqiptarëve për këtë, në mënyrë provokative e parturpërisht, bën të kundërtën, e me një skenar idiot, xhiron një video me zëvendësen e tij Ballukun për të treguar “sukseset” e tij të rrugëve turistike në bregdetin e Himarës.
  I neveritshëm është edhe qëndrimi i mediave që po zëvëndësojnë ERTV.
  I ndërprenë këto media lidhjet live me Kuvendin, e transmetuan filmin provokativ me skenar të dymetroshit, si për të thënë grini kot ju deputetët se unë do të bëj siç më do qejfi.

 7. Basha kërkoi votimin e vettingut për politikanët, si një mundësi për të bërë transparencë dhe treguar se kush është pengu, kush është i korruptuari dhe kush është i lidhur me krimin.

  Basha i cilësoi deklaratat e Berishës një mal me gënjeshtra për të mbajtur peng me çdo kusht PD-në.Cecene e maloke ziliqare njesoj si maloku salih ne orgazem kolektiv nga keta shurranjose,malokeria ne qytet Atdheu ne rrezik

 8. këta oligarkë financojnë çetën mediatike të Tigrit, me të cilën ka nisur të sulmojë Erion Veliajn. Rastësi apo jo, anëtarë e çetës janë ish zyrtarë të korruptuar të PD-së, fanatikë të Sali Berishës, gazetarë me vila në Rolling Hills, Palasë, Kodrën e Diellit dhe Gjirin e Lalzit, gazetarë shfaqen duke pirë puro me Arben Ahmetajn, gazetarë me vila dhe televizion

 9. Qenke nji bire kurve ti ko.entuesi ores 8,17, sa qe me bojen e bojaxhit te qeverise e perhap tabllon e ketij korrupsioni pa pemendur person.Mbase i ngaterron qellimisht per parambrojtje per banditin e bashkise seTiranes, qe i cili eshte hajduti me cizme i pushtetit. Raportet e deri tanishme po thone se udheheq banda shteterore, por qe ne zinxhire eshte e tere kupola bandite me kapon kryeminister, e zorraxhinjt e tjere qe fshihen si minjte, perdridhen nen servilizmin e kryetarit te tyre si dhe nga mefshtesia eSPAKut qe akoma po flene mbi faakte teper te sakta te doku.entuara, e mos veprimi po inkurajo kete pushtet te degraduarnga rruga demokratike, humbja besimit ne drejtesi.Me kete rruge per drejtesine e mbushur me denoncime, e kur nuk shohim veprim, ateher mendja e realiteti na thote se ketu, me pushtetin e birave te kurvit,,shpresa eshte e humbur.Andaj vete revoltat, si e vetmja menyre per ti shporrur.Koha e historia ka treguar se diktatoret vetem rrevolucioni i rrezon.

 10. Komunistët stalinistë shqiptarë, kanë si parim thënijen e Stalinit se mbrojtja më e mirë është sulmi.
  Ndjek si emigrant ndonjë emision të mediave shqiptare ku nëpërmjet bisedës telefonike, pasqyrohet mendimi i qytetarëve.

  Nëse prej shumë kohësh, në telefon , kryesisht pensionistët shqiptarë, më të diskriminuarit e më të vuajturit në bisedat e tyre telefonike denonconin qeverinë për politikat e saj korruptive, vërej se këto ditët e fundit , ku aferat kosrruptive të kësaj qeverie kanë kulmuar në përmasa të jashtëzakonëshme, mbizotërojnë ndërhyrjet telefonike të disa pensionisteve kryesisht nga veriu (kjartazi kjo e qëllimëshme), që vazhdojnë me avazin e vjetër se të gjithë fajet i paska pasur Saliu, që “shkatëroi” të gjitha uzinat e fabrikat e më keq akoma çoi për skrap armët e vjetra të luftës së parë botërore apo tanket e avionët e luftës së dytë që paranoiaku diktator i mbante nëpër tunelet magazina si një rrezik permanent për dhjetra Gërdece.
  Duket se qeveria Rama e ndodhur në siklet të madh për skandalet e mëdha të vjedhjeve me afera korruptive, ka kaluar në sulm për tu mbrrojtur, duke aktivizuar tani “patronazhistët” ish sigurimsë pleq të Veriut , siç i përdori edhe për vjedhjen e votave.
  A thua vërtetë se kësij pensionistësh , sot po jetojnë në kushte të shkëqyera ?
  Sigurisht që një pjesë e madhe e tyre që u morën me trafikun e kanabisit, nuk i kanë problem pensionet qesharake se vetëm me një bimë kanabisi të kultivuar marin dyfishin e pensionit, por kam bindjen se veç kësaj, për këtë fushatë propogandistike qeveria ka futur në punë edhe paratë e pista, për tu “mbrojtur me sulm”, njëlloj siç ka bërë me blerjen e votave.
  Ndryshe nga çfarë pretendon Rama se përgjithësisht femrat shqiptare e adhurojnë ate, vërej në këto ditet e fundit se në ndërhyrjet telefonike të gjitha femrat janë kundër kësaj qeverie duke u treguar të sinqerta për hallet e tyre e janë vetëm meshkujt pleq me mendësi komuniste që mbrojnë narkoshtetin.
  Berisha vërtetë që ka kusuret e tij me disa gabime në udhëheqjen politike, e veçanërisht me daljen e tij kundër perëndimit pasi u shpall non grata, ama ishin “socialistët” mender me thënë “rilindas” që dogjën flamurin e NATO-s, kur Shqipëria u fut në këtë organizatë të fuqishme të botës demokratike.
  E para pistë hetimi nga drejtësia për të zbuluar e ndëshkuar për krime, është përgjigja për pyetjen :
  Cili ka qenë i interesuar që të ndodhë një ngjarje me pasoja të rënda.
  Llogjika ta thotë se më pak i interesuari që të ndodhte aksidenti tragjik i Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona, ishte ish kryeministri Berisha apo qoftë edhe ish ministri i tij mbrojtjes Mediu, e më të interesuarit ishin komunistët anti NATO.
  E njejta gjë edhe për 21 janarin.
  Abuzohet në mënyrë trashanike akoma edhe sot nga mediat mëngjarashe, duke e quajtur protestën e 21 janarit si “protestë paqësore”
  Po ju plaçin sytë o mëngjarashë !
  I keni të filmuar e mund ti gjeni në arkivat e mediave tuaja skenat e dhunës barbare të “protestuesve paqësorë” mbi policinë e gardën e shtetit.
  U thyen pllakat e mermerit të piramidës së diktatorit për ti hedhur në kokat e tyre, e u panë të gjakosur deri edhe komandanti i Gardës.
  Mandej, përse nuk përmendet fakti demaskues që një oficer i i “grupit të zjarrit” të Gardës, u shpërblye nga Rama duke u emëruar sekretar i PS në Mat e më vonë kryetar i bashkisë së këtij rrethi ?
  A nuk është ky fakt që të bind se i interesuari për viktima në ate protestë ka qenë Rama ?
  Ka edhe një fakt tjetër qe e bën të dyshimtë akuzën e “vrasjes së protestuesve të pafajshëm”.
  Dihet tashmë nga të gjithë që protesta si motiv kishte ndëshkimin e Metës që një media mëngjarashe e kishte denoncuar për korrupsion.
  Meta dha dorheqjen e ju nënshtrua hetimit e vendimit të gjykatës.
  A nuk ishte Rama që pas pak kohësh bëri aleancë qeveritare me “hajdutin” Meta ?
  Është si është Berisha, ai ka dhënë dy herë dorheqjen.
  Po si nuk komentohet fakti se Rama është i vetmi që nuk ka bërë zgjedhje të lira mbrenda partisë e nuk ka pranuar kursesi të japë dorheqjen edhe kur si pasha i Tiranës pat bërë gjithë ato afera korruptive e më vonë si kryeministër për 11 vite. është kampion i korrupsionit në Europë ?

 11. Pas 29 korrikut të dy një gjë e dijnë me siguri. Nuk do jenë më kandidatë për deputetë të PD. Ndaj janë përputhur në mënyrë të sinkronizuar, njëri duke u rrotulluar e tjetri duke e pritur, në kërkim të vulës. Për sa kohë Basha nuk do regjistrojë zgjedhjen e tij në gjykatë,salihu ne nje lidhje serioze me Gei gaz bardhi,jete te lumtur ciftit me te ri Gei ne tirone,erioni ti beje celebrimin ciftit jane dakort dhe maloket shurranjose te salihut

 12. Me cmeremi ketu, ja shikoni kete birin e kurves te fudit, clloj komenti alla karakter Rama, Duket qe eshte oturak ne te gjitha komentet, nji krimb i haleseRama, nji kerrme qe urren demokratet me batuta anti ligjore ofenduese, qe vijne cdo dite nga ky zarbo , qe nuk njeh familjen e origjinen e tij, por as duke ia kujtuar qe eshte bire kurvi anti kombetar e urryes klasash njerezore. Keta jane bajgaxhinjte, bijt e morracakeve qe sot kane marre pushtetin, sepse jane litari mbi varr i kriminelit te tyre.Ky zuzar komentuesi sulmon vazhdimisht demokratet, qe kane gati njimbedhjet vjet qe skan pushtet, e nuk na thote se ku jane banditet e horrat e tije qeveritare,,,,, lista vazhdon, kujdes se mos je ne ndonje liste droge apo korrupsioni o bire kurvi.

 13. Per shkeljet te renda me nje vlere prej 4,100,000 euro eshte gjetur person përgjegjës edhe drejtori i Finances se Ministrisë se Mjedisit z Trajan Vasili, vëllai i deputetit dhe ish- kryetarit te LSI, pasi ka kryer pagesa ne kundërshtim me ligjin.

  Po per te njëjtat fakte te këtij raporti financiar prokuria e pasacme ka arrestuar dhe po gjykon ish- ministrin Lefter Koka dhe mbikëqyrësin e punimeve Arben Dervishaj,ti shurranjos malok i salihut qe per ty me mire qihesh ne bythe vetem salihu mos te ngacmohet,rrote kari ekselen i foltores

 14. Doli menderja Rames, e paskan nxjerre nga halete propagandistike, qe ky, bire kurvi na qenka post roje i komenteve shpifarake gjerizi, e kujton se na mbush mendjen se horra banalo banditet qe jane ne kete pushtet hajdutesh e drogmenesh na jane me te mire se demokratet, e te vuajturit nga fantazma e baballareve te ketyre kodosheve, bira kurvi do na sundojne si kriminelet nga na kane dale kjo rrace e ndyre, qe kane felliqur demokracine me maskarallekun qe i ka mbuluar.E, ti biri kurves bodrumit sektist, ti zuzar i qelbur nga goja ne tru, ofendimet i ke ne rrace, ne familje, gjeni e partine shkerdhate qe ben pjese.

 15. për çfarë i duet Berishës Gazmnd Bardhi këtë javë, është të prish “festën”e Bashës që po martohet për herë të dytë me PD, këtë radhë pa shkjesë Berishën. Dhjet vjet më parë më 22 korrik 2013 ai u bë kryetar I PD me bekimin e Berishës përballë Olldashit ndërsa dhjet vite më vonë ai po bëhet kryetar I një pjese të PD pa bekimin e Berishës. Dhe i vetmi hall I Berishës është si tia prish këtë festë, e cila i prish atij monopolin e opozitës.O Ylli ti vetem nje detyre ke nga salihu,qe cdo darke bashke me cecenet e salihut te shkerdheni motrat mamkat vajzat tuaja qe rraca juaj e Qelbur te shtohet,te tjerat leja antareve te byrose se foltores mulit spahos gei gazit vokshit bylyk Basheve etj etj

 16. Kodosh,i zyrave te ish sigurimit, apo dale poshte tavolines nga zorra Rames, para se te japesh konkluzion per PDne, pa shihe ate partine e unit, qe keni dhjet vjet qe zbeni zgjedhje. Persa i perket pastertise rracore, ju jeni te tufes hetero spermiale,

 17. DY KRYEHAJDUTET E SHQIPERISE TALLIN BYTHEN ME TAKSAT E SHQIPTAREVE DUKE BERE VIDEO FAKE ME NGJYRA TE DEFINUARA PER TE TREGUAR QE PUNOJNE !CFARE TALLJE ! O HAJDUTER O TE PANGOPUR KUSH I HAN VIDEOT TUAT ! MALLI DHE PUNA MIRE NUK KANE NEVOJE thotë:

  KRYEHAJDUTJA ME OPERACIONE PLASTIKE NE FYTYRE TRUP DHE BYTHE BASHKE ME KRYEHAJDUTIN GANGSTER TE BALLKANIT KANE DALE TE BEJNE VIDEO TEPASTRUARA DHE TE ZBUKURUARA NE RRUGET QE BELA HAJDUTE DHE HAJDUTI I SURRELIT I KANE BERE ME 10 FISHIN PRA KANE VJEDHUR NGA TAKSAT E POPULLIT AQ SHUME SA TE BEHESHIN 3 RRUGE THJESHT TANI PO TREGOJNE NJE KRYEVJEDHJE TJETER. ME NGJYRA!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *