• |
ide | kryesore

Protestë kundër kullës gjigante në Tiranë: Erion Veliaj shërbëtori i oligarkëve (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Me një banderolë të madhe ku shkruhet “larg duart nga parku”, aktivistë të Lëvizjes Bashkë kanë protestuar pasditen e sotme në zonën ku do të ndërtohet kulla më e lartë në Tiranë. Arlind Qorri bëri thirrje për thellim të rezistencës kundër këtij projekti. Protestuesit hodhën gjithashtu akuza ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, duke e quajtur “shërbëtor të oligarkëve”. Ndërtimi i kësaj kulle në Tiranë ka hapur një debat edhe brenda radhëve të opozitës pas dyshimeve se biznesmenë afër saj qëndrojnë mbrapa këtij projekti qindra milionë euro.


3 Comments

 1. Erjon Veliaj sherbetor i oligarkeve?!

  Erjon Veliaj eshte thjesht nje sherbetor i perulur i popullit: ai na shtron rruget, na pastron lagjet, na heq pleherat, ben vijezimet dhe tabelat simpatike rrugore te qytetit tone te dashur, na zbukuron dite per dite televizoret me buzeqeshjen e tij te ngrohte e te dashur si nje vella i mire.

  Nqs. doni te dini se kush eshte Sherbetori i Vertete i Oligarkeve atehere mesoni ketu dhe tani qe ai Sherbetor ka vetem nje emer dhe ky emer eshte: Sali Ram Berisha!

  Kaq kisha!

 2. E paskeni shpartallu sistemin, me ato 7 pjesemarres ne tubim. E keni tejkalu veten megjithate: pervec familjareve tuaj, paskeni mbledh dhe gjithe elektoratin. Bravo

 3. Mediat e shtetit helenik jani duke raportuar minuti pas minuti ne Keto momenti Drejtepersedrejti… se autoriti Arvanitasi po perballen koki me koki me nje mase vullkanike zemerimi popullori kundra Erektimit te Kullit te Sali Rami Berishes ngjitur me Erektimin e Jorgo Castriotis Leonidhis njohur nga Arvanitasit si Skenderbeis.

  CNN-i gjithashtu po tregon shume interes per ngjarjen: Arlindi The Blind erecting the Albanians against the Berisha’s tower erections.

  Nderkohe BBC-ja raporton se drogaxhinjte shqiptare po lirojne burgjet Londineze per t’iu bashkuar kesaj proteste mbarepopullore.

  Eh c’vete o c’vete o Sillo!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *