• |
ide | kryesore

Beleri mbetet në burg/ Avokati: Ai kërkon të drejtën e tij

Lajme, Të fundit

Avokati i kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës Fredi Beleri ka folur pas përfundimit të seancës në GJKKO, ku u vendos sërish arrest me burg për klientin e tij.


Avokati: E bëmë në datën 31 korrik kërkesën. Gjykata vendosi ato që kishin vendosur paraardhësit e tyre. Përmbajta e atyre akteve na bëri që të bëjmë këtë kërkesë, në 31 korrik na vunë një seri provash që nuk e dinim që ekzistonin.Veprimet kanë filluar një ditë para se të bëhej caktimi i Prokurorit të shkallës së parë.

Beleri nuk ka pasur komunikim me të inflirtuarin.

Është pavlefshmëri, e këtyre akteve.

Kjo është me urdhër… këta nuk kanë fuqi. Beleri kërkoi të drejtën e tij, të marrë detyrën, kuptohet nga Gjykata u shkrua bukur arsyetimi, “nuk ekzistojnë kushtet”12 Comments

 1. Rama ka 1000 te zeza por bejleri meriton me shume se kaq. Eshte perfawesuesi me i flakte i nacional shovinizmit grek, qe tani nen petkun e bashkimit evropian, eshte bere kercenim per shqiperine londineze

  1. ok cerciz kari, le ta denoje per 1000 te zazat, mbajtja ne bug per kete lloj akuze eshte e jashtelegjishme

   cerciz kari keto lloj burosjeshe bejne belerin me 10000000 te zeza hero , dhe te burgosur politik

   rama ta denoje per 10000000000000 te zezat , por spo e ben , dhe me qellim po e ben hero te burgosur politik! kapriciot e rames jane me pasoja. nuk ka lul bashen qe e ul ne preher me karin ngref., belerit po i dalin per zot greqia dhe BE.

   eshte gabim i qellimshem i rames ky

 2. Beleri eshte karremi qe po perdor athina si dhe shkaku qe po kerkojne greket per te arritur qellimin e tyre . Po shkaktari i te gjithe kesaj katraure eshte Berisha qe e kandidoi ate , kur e dinte se Beleri do te ishte molla e sherit.
  Si mund te kandidoj nje person qe djeg flamurin apo qe merr pjese ne vrasjen e ushtarakeve ne posten e Peshkepise.

  1. po me kar fajin e ka berisha qe e fut rama ne burg

   berisah o palle kari mbeshteti marreveshjen qe ka prej 30 vjetesh ne breg, zgjedhjet lokale vendore bregu , dmth himara dhermiu qeparoi vunoi votojne per kandidatin e PBDNJ ndersa zgjedhjet politike votojne PD .

   fajin e ka saliu

   ik o kar pi ilacet

 3. mereni e vareni kete kurve fshataro-lab.qenka grek ky idiot.dy djem te rinj shqiptare u vrane nga dora antishqiptare e me shume ,ne mbrojtje te kombit.votoj opiziten,pa’ diskutim,por jo kete armik te Shqiperise.

 4. O avokari mos bej interesantin…………..
  Si avoak.. r.qe je, duhej te interesoheshit a eshte ky specie nen hetim, mysliman apo orth-odhoks, meqe i meshoni punes se grekut……..
  Se dyti, ky pjedhe e ndyre qe ve ne dyshim integritetin shqiptar a eshte i ndershem apo eshte dallaverexhi…..
  Se treti, duhej te hulumtonit, pavaresisht rastit konkret, a ka integritet ky dallaverexhi i caktuar nga nje force mender muti e sali burrishes te vere ne dileme çeshtjet shqiptare ne pazaret e tij…..

  Ndofta ju nuk keni faj, sepse kaq ju kane dhene e kaq dini, por eshte ne nderin tuaj si profesioniste te hulumtoni rastin dhe te merrni persiper mbrojtjen………

  Nuk mund te behet mbrojtja me nuk e dija…….. sepse konfirmoni rastin qe keni qene kapterrrrr muti…………

 5. Ish-zv.ministri i Jashtëm grek: Beleri nuk është njeri i pafajshëm, ka një histori të errët politike,populli i salihut kapos se klanit mafioz te Trustit te Geshtenjave do te tregoje qe ka dipllome Kristali,akoma o populli i beson Llaxores kurve serbo greke

 6. Qe kjo histori mban ere dihet pasi Bejleri nuk eshte i vetmi qe ka paguar per vota por te gjithe politikanet e dhe te zgjedhurit vendore.Nqs Bejleri do te ishte zfjedhur kryetar Bashkie ne Roskovec a ne ndonje humbetire tjeter sdo ti plaste kari Ramazonit por Himara i duhet jo atij por atyre qe ja kane futur koken ne mors.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *