• |
ide | kryesore

Miley Cyrus, homazh Disney në videon muzikore

Arkiva

Miley Cyrus po reflekton për të kaluarën dhe po shikon përpara për të ardhmen e saj në këngën e fundit “Used to Be Young”.


Klipi, i cili, u publikua në mesnatën e së premtes, artistja këndon, “E di që kam qenë e çmendur / E di që kam qenë argëtuese / Ti thua se kam qenë e egër / Unë them se kam qenë e re”.Fansat vunë re menjëherë se Cyrus kishte veshur një këmishë Mickey Mouse në video, duke konfirmuar se teksti i referohet ditëve të saj në Disney Channel, kur ajo luante në Hannah Montana.Ajo publikoi tekstin e plotë të këngës në fillim të kësaj jave dhe ndau një ngacmues të videos me fansat. Krahas postimit të saj , Cyrus ndau atë që e frymëzoi të shkruante këngën. “Këto tekste janë shkruar pothuajse 2 vjet më parë ,” shkroi këngëtarja për “Endless Summer Vacation”, albumin që publikoi në mars. “Ishte në një kohë kur u ndjeva e  keqkuptuar. Kam kaluar 18 muajt e fundit duke pikturuar një foto zanore të perspektivës sime për ta ndarë me ju. Kishte ardhur koha për të publikuar një këngë që mund ta perfeksionoja përgjithmonë.”

“Edhe pse puna ime ka përfunduar, kjo këngë do të vazhdojë të shkruhet çdo ditë”, vazhdoi ajo. “Fakti që mbetet i papërfunduar është një pjesë e bukurisë së tij. Kjo është jeta ime në këtë moment …. e papërfunduar ende. Sinqerisht, Miley.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *