• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në Kukës/ KQZ miraton orarin, fleta e votimit me ngjyrë gri

Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) vendosi sot për fletën e votimit dhe orarin e procesit, kur qytetarët e Kukësit mund t’u drejtohen Qendrave të Votimit në 24 shtator.


KQZ mori vendimin qe fleta e votimit të jetë në ngjyrë të artë, njësoj si ajo në zgjedhjet lokale të 14 majit. Qendrat e Votimit do të hapen në orën 07:00 dhe do të mbyllen në orën 19:00.Me 1 shtatori është afati i subjekteve zgjedhore për t’u regjistruar pranë KQZ-së dhe 8 shtatori është afati për kandidatët politikë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *