• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në Kukës/ ‘Bashkë Fitojmë’ dërgon kërkesë në KQZ për t’u regjistruar kandidati i tyre

Lajme, Të fundit
Zgjedhjet në Rrogozhinë, akreditohen vëzhguesit e partive

Më 24 shtator do të mbahen zgjedhjet për bashkinë e Kukësit, koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ përmes një kërkese të depozituar në KQZ kërkon regjistrimin në këtë proces.


Edhe në këto zgjedhje, kandidati i Berishës, Emri Vata regjistrohet nëpërmjet partisë së Ilir Metës.Kujtojmë se zgjedhjet në Kukës do të përsëriten pasi Safet Gjici dha dorëheqje pas videoskandalit në zyrën e tij.3 Comments

  1. Kandidatët berishistë për kryebashkiakë u mbështetët në terren nga votues metistë, ndërsa kandidatët metistë për kryebashkiakë u mbështetën në terren nga votues berishistë. Kandidatët bashistë dhe të pavarur për kryebashkiakë garuan vetëm në një numër të kufizuar bashkish.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *