• |
ide | kryesore

Ed Sheeran anulon sërish koncert, fansat të zhgënjyer

Paparazzi, Slider
Ed Sheeran

Ed Sheeran anuloi koncertin e tij në Las Vegas të shtunën vetëm disa orë para se të dilte në skenë për shqetësimet se dyshemeja do të shembet.


Krijuesi i hitit Shape Of You, 32 vjeç, ishte planifikuar të performonte për shikuesit e koncerteve në mes të udhëtimit të tij në Amerikën e Veriut në Allegiant Stadium.Megjithatë, fituesi i Grammy shkroi një deklaratë ku shkruhej: “Nuk mund ta besoj që po e shkruaj këtë, por ka pasur disa sfida të hasura gjatë ngarkimit të shfaqjes sonë në Vegas”.

Ai më pas shpjegoi: “Është e pamundur të vazhdohet me shfaqjen. Me vjen shume keq. E di që të gjithë kanë udhëtuar për këtë dhe do të doja ta ndryshoja.’

Tani është raportuar se ishte një çështje sigurie që shkaktoi anulimin, pasi një problem i dyshemesë u raportua kur ekipi i Ed solli pajisjet e tyre për kontrollin e zërit.

Sipas The Sun, tjegulla prej gome ishin zhbllokuar duke bërë që dy kulla të larta të rrëshqasin gjatë natës.

Pavarësisht përpjekjeve të inxhinierëve për të përforcuar kullat, ato ende po zhvendoseshin duke bërë të nevojshme anulimin e shfaqjes.

Disa fansa ishin më pak se të emocionuar për lajmet shkatërruese të minutës së fundit dhe përdoruesit e mediave sociale u hodhën në seksionin e komenteve për të shprehur zhgënjimin e tyre në Instagram.

Një tjetër shkruajti: “Unë kam qenë jashtë dhe kam paguar për fluturimin dhe hotelin dhe kam qenë në dëgjim për një orë… Unë dua të gjitha paratë e mia të kthehen, kjo është qesharake.”
Një fans u shpreh: ‘Jemi këtu jashtë?? Nuk u dha këshilla?? Çfarë po ndodh udhëtuar nga Britania e Madhe????’
Një tjetër shpjegoi: ‘Njerëzit janë ulur jashtë për më shumë se një orë. EMTS ka kryer njerëz jashtë. Ata nuk na kanë dhënë fare përditësime. Njerëzit janë grumbulluar në holl, të tjerët janë ende duke pritur jashtë. Nuk po japin as ujë.’
Një fans tha se situata nuk ishte e para, duke shkruar: ‘Sinqerisht, kam blerë bileta për koncertin e Ed Sheeran 3 herë, por kam arritur vetëm në një. Hera e parë që ai theu dorën. E drejtë. Herën e dytë ne pritëm për tre orë në një stuhi rrufe në stadiumin e jashtëm dhe Ed ishte i qetë në strehën pas skenës. Kaq idk për të.’Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *