• |
ide | kryesore

Ç’po ndodh në Vlorë/ Zbarkojnë sërish forcat RENEA

Arkiva, Lajme, Të fundit
renea

Forcat speciale RENEA dhe FNSH-ja kanë zbritur sërish mbrëmjen e kësaj të hëne në qytetin e Vlorës. Raportohet se janë ngritur postoblloqe në disa nga akset kryesore të qytetit bregdetar. Sipas të njëjtave burime është arrestuar një person. Nuk dihet ende shkaku i arrestimit. Policia nuk ka dhënë ende detaje.


Mësohet se forcat policore po vazhdojnë kontrollet për armëmbajtje pa leje dhe trafik të lëndëve narkotike. Kontrollet janë duke u zhvilluar në zona të ndryshme të qytetit. Në fokus janë disa biznese dhe banesa. Një ditë më parë, në qytetin e Vlorës u arrestuan 6 anëtarë të një grupi kriminal.


Personat janë ndaluar në zonën e bulevardit Vlorë – Skelë kanë qenë nën survejim prej kohësh. Një ndër të arrestuarit është Santiliano Basho, vëllai i “të fortit të Selenicës” i njohur e emrin “Tesi i Selenicës”. Policia sqaroi se ka sekuestruar 2 pistoleta, fishekë, 3 automjete, 2600 euro dhe 8 celularë. ©LAPSI.al2 Comments

  1. Një kriminel gërdallë, që nuk ka lënë ndyrësi e rrugaçëri pa bërë në jetën e vet; një i paformë, i pamoshë e i paturp, i ngjitur sot këpucës së mender politikës siç kapej dje drrasave të barkës së fmijëve të Enverit; një burrec i larove me leva, i plumbave në bulevard, i fjalorit më ordiner që është dëgjuar ndonjëherë në fjalime politike; një hajdut blegtoral i certifikuar nga amerikanë e britanikë që thërret kapeni hajdutin nga mermeri i vilave të Lalzit…Pi kapin skifteret e klanit mafioz te Trustit te Geshtenjave ku bosi eshte salih karaxhic berisha

  2. O te qifsha gruan,motren dh cfare te mban pragu o-Mavi-qe ke komentuar ketu,c’lidhje ka brockulla tende me kete shkrim o grua qire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *