• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në Kukës, Rama publikon rezultatet: Kandidati i PS ka avantazh të pakthyeshëm

Lajme, Të fundit
Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve në Kukës, duke thënë se kandidati i PS ka një avantazh të pakthyeshëm.


Ai u shpreh se kur janë numëruar pak më shumë se gjysma e kutive të votimit, kandidati i PS, Albert Halilaj kryeson me thuajse 3000 vota.Ai shtoi se ky rezultat do të thellohet ende deri në kurorëzimin e një fitoreje shembullore, që flet qartë për besimin dhe për pritshmërinë e qytetarëve kuksianë.

“Kur janë numëruar pak më shumë se gjysma e kutive të votimit, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Kukësit ka një avantazh të pakthyeshëm prej thuajse 3000 votash, i cili do të thellohet ende deri në kurorëzimin e një fitoreje shembullore, që flet qartë për besimin dhe për pritshmërinë e qytetarëve kuksianë ndaj nesh, si edhe për detyrimin tonë të madh ndaj tyre, për të bërë shumë më shumë akoma për Kukësin”, u shpreh Rama.48 Comments

  1. EDI RAMA JA ARRITI QELLIMIT I KTHEHU GRATE E KUKESIT NE ALMA DHE BURRAT NE GJICA thotë:

   JA ARRITI QELLIMIT. RAMA. GRATE E KUKESIT SHUMICEN TANI AI DO TI QUAJE ALMA KURSE BURRAT E KUKESIT. SAFETA ! FITORE E MADHE TANI BURRAT NGA GJITHE SHQIPERIA DO TE SHKOJNE NE KUKES SE E TREGOI ME NUMRA QE KUKESIANET JANE TERHEQESE KURSE GRATE NGA GJITHE SHQIPERIA DO TE SHKOJNE NE KUKES PER BURRAT TERHEQES QE KA ! KUKESI DO TE KTHEHET NE TURIZEM. EROTIK PSE JO DHE PER TE HUAJT PERPARA DREJT FITOREVE KUKESI OSE ME MIRE TA QU A JME ME EMER TE RI GOJEGJIZA

  1. O shqiptare harruat pse u votua ne Kukes? Teorikisht nuk duhej diskutuar fitorja. Pas 10 vjetesh qeverisje mavi kemi: 1Korrupsion 2 : Varferi. 3:Mungese dinjiteti. 4:Mungese prespektive 4 :Ikje ne mase ne drejtim te pa ditur me gomone kamion e ca te dali.5 Droge e te droguar etj…etj…etj..Rrofte Fitorja,Rrofte i Cmenduri dhe Cmenduria e e tij Rrofte i droguari dhe te droguarit qe i vene mbrapa. MJERE SHQIPERIA dhe SHQIPTARET qe i ka pjelle belaja me kete te PABESE……

   1. Poshte komunizmi dhe te gjitha qelbesirat qe i vene nga mbrapa Rrofshin Shqiptaret e varfer e te ndershem. Mos harroni qe vjen nje dite e do i pagoni me interesa maskaralleqet tuaja.SHQIPERIA e Shqiptarve.

 1. E pabesueshme te humbas Berisha dhe Meta. U be dhe ai takimi i bashkimit te deputeteve Bardhi,Noka,Mziu,Baci i Fierit,Salianji pupupupu.

 2. Jua ka fajin Basha se nuk nxori kandidat. Humben ma turpshem se me 14 maj me Sinamatin. Ik o Berish se i more ne qafe demokratet e thjeshte. Shkelzeni dhe dhendrri bejne kulla e demokratet e gjore pa buke.

  1. Normal drejtperdrejt luldhimi nuk ka faj por kur vjen puna te vota luldhimsat votojn majtas per inat te sime vjehrre dhe shkon e flen me Ramen pra ky nuk eshte faj eshte shkerdhim .
   Per te djathten do shkoj puna na to maja rripa rripa njeher ma hipe dy here ta hipa.
   Suksese ne jete dhe kukesianet ti vazhdojn llapen Ramsesit

 3. Po si te fitojme ku Berisha me Agron Nezen e Meta me Ducken dhe Rama me McConigallin nuk lane gje pa bere kunder Lulzim Bashes dhe partise Demokratike vetem mos te fitoje.A kane turpe keta njerez qe zvarriten ne politike si ata qente e zgjebosur. Qe askush si do.

   1. ik ore dumbabist i frustruar, ta paska fajin populli meqe nuk votoka Saliken tende? Hajde rrot kari hajde. Na qeka faji popullit qe nuk voton nje anti-amerikan non-grata totalisht te izoluar nga perendimi.

   1. per fat te keq Ed Rama nuk eshte i majt se po te ishte do mendonte per shtresat ne nevoj. Po dhe kuksianen nuk jan idjota qe te votojn nje non-grata.

 4. Numërohen 60 nga 74 kutitë e Kukësit, Halilaj i PS mbi 4,500 vota para Vatës të “Bashkë fitojmë”Shpellkare cecene maloke te salihut te Dhjere por krenare,bravo o morrat e kuq te salihut

 5. Po mor komentues pa emra hani hani mut në llogari të këtij krimineli po vazhdimi i klikës komuniste do ndryshojë se me Safetin ishte në skenën e turpit vetëm Alma Kaçi e tani e tutje nënar dhe motrat e reja gocat do jenë në radhë duke xhiruar filma erotik e mor ju Kuksian që shitën moralin dinjitetin për ni grusht lek
  A mos vallë e bëtë për inat të vjerës shkoj e fle me mullinxhinë turp turp turp e lekët që i morët për trathti ishalla i merni barna he kolera ua martë shpirtin

  1. Popull pa dinjitet.Me skandale pas skandalesh që në një shtet normal do fluturonte qeveria brenda ditës këta që kanë nostalgjinë e komunizmit dhe shtypjen me këmbë votojnë hajdutët, të pamoralshmit!!!! Njerëz që jetoni me një copë bukë.

   1. Mentalitet sklleverish. 50 vjet votuan komunistet dhe spiunonin njeri – tjetrin. Ky eshte realiteti shqiptar.

   2. ja mentaliteti i militantit te frustruar. Ja ka fajin populli ketij meqe populli ka refuzuar Saliken. Hajde cop kari hajde, dhe presim ne te fitoj e djathta. Keta mallkojn popullin kur nuk fitojn, pse populli nuk voton non-gratan dhe like floririn. Popull maskara per keta. Harrojn qe populli eshte shum me i mencur se keta dumbabistat qe han bar e baben nuk e leshojn. Ta shpallim dhe popullin armik te popullit.

 6. Mos u habisni kaqe shume, a i vodhi, bleu shumicen e dashkive, edhe Kukesi i vajti ne rrjedhe, ne menyren qe i kane bere kjo kaste trurit thare me vjedhjet, dhunen e presionin policor, me nji administrate te tej mbushur me militante, me blerie vote me para droge, e si mos tia japin voten, kur mileti eshte bere si qen i rrahur.Anda dijeni mire,,SE TE KEMI KETEA QENER PUSHTETARE KY POPULL KESHTU DO VOTOJE, pra eshte veshtire ta kuptojne demokracine e te aredhmen.Andaj na fryhen patronazhistet komentues, me qe vijne nga rraca e birave te kurvit, qe Ramma do e mbaje pushtetin sa do Po mire o kodoshe, duke vjedhur, mashtruar, tradhtuar, korruptuar, droge, korrupsion,,Pse keshtu i thoni pushtet demokratik qe ble e mba pushtet per te tera keto vese anti demokratike.Keta horra rilindasish, ne brendesi jane ne mentalitetet e baballareve kriminele, ne shfaqie hiqen pro, e me shume perendimore, por e kane per kllounate, ashtu si diktatori Rama, cdo gje nen hipokrizi e mashtrim . Andaj kush sheh te aredhmen pa mashtrime e sabotime, pa u vjedhur e i lire, te mendoje mire se si do ta kete te nesermen, para se shiteni e bliheni mendoni ardhmerine, duke shporrur banditet, hajdutet, bijte e kurvit qe kemi ne pushtet, e qe na sollen ne kete dite.

  1. KATUNARET E KUKESIT DOLEN HAPUR PER SHIJET E TYRE JU LUMTE SHKONI ME KETE HAP FITUAT! thotë:

   KUKESI TANI DO TE JETE QYTETI EROTIK PER TURIZEM GRATE E KUKESIT DO TE TERHEQIN VISITORE NGA GJITHE BOTA E TREGUAN BRAVO PER KURAJON DHE BURRAT PRA. GJICAT DO TE KENE VEMENDJE TURISTIKE EDI RAMA KRENOHET TANI SE E DAMKOSI KUKESI ME VULE TE KUQE

 7. Tash do kemi botimin e LIBRI I KUQ vol.2,nga Shkullaku dhe Cim Peka per vjedhjen e zgjedhjeve ne Kukes.
  Do jete edhe ne rusisht,serbisht dhe kinezisht.do u shperndahet ambasadave perkatese nga Agim Nesho(ambasadori i leshit).

 8. Ne Kukës dhe në gjithë Shqipërinë alternativa e servirur si e djathtë nga koalicioni “BF”, në të vërtetë nuk ishte asgjë më tepër por një sallatë politike me mbetje të së djeshmes komuniste, të korruptuar të ngelur pa prenë e tyre; pushtetin e marrë me votën e njerëzve të ndershëm dhe të përdorur për interesa personale.shpellkari gimi ben fajtor popullaten e kuksit por harron qe salihu per 32 vjet nuk ka bere asgje per ate qytet dhe per tropojen nuk jane budallenj populli,shiko kuksin sot me kuksin e salihut dhe morrat e tij qe qeverisen qytetin

 9. Tjesht refuzuan alternativen Salike. Tani ne Shqiperi votojn vetem militantet dhe interesaxhinjt, pjesa tjeter e popullit qe eshte shumic, refuzon alternativat e menus politike shqiptare. Pa 1000 skandalesh, Rama qeka i kalcifikuar ne pushtet. Mesa duket Salikja nuk e mund dot, Basha jo e jo, dy B-te bashk jo (edhe pse rezultati i prillit kur dy B-te ishin bashk, ka qen me i miri qe opozita ka arritur te kapi qe nga marrje e pushtetit nga PS). Tani Salikja qe e kupton shum mir problemin do dali e do ankohet, do kerkoj gjithandej fajtor po si gjithmon, nuk ka per ta drejtuar gishtin nga vetja, per vete ka alibi. Salikja e kupton qe ka ardhur momenti te hapi krahun, po eshte e kot tja kerkosh kete gje, ai ka hall te madh e duhet mirkuptuar pse nuk e hap krahun. Militantet edhe tua thuash 1 miliard her me argumenta nuk ka per ta kuptuar, suflakeve nuk u intereson, mjafotn te han suflaken. Keshtu qe mbetet ta kuptojn ata njerez opozitar qe kan dy fije mend e te fillojn te punojn seriozisht per nje alternativ opozitare te besueshme pa njerezit pleq te politikes. Vetem ateher do ket ndonje shanc, ne te kundert ta gezojm Ramen derisa te vendosi vet ai te iki.

 10. Kan dal dumbabistat duke shar Kuksianet, vazhdoni keshtu se heren tjeter fitoren e keni te sigurt. Ne ato parlamentare nje vende deputetesh per Saliken do i kapni. Ka per te marr me shum vota Arlin Qorri sesa Salikja. Kur do e kuptoni qe pervec militanteve dhe ca servilave Saliken nuk e voton asnje shqiptar tjeter. Rama ka paren dhe pushtetin keshtu qe pervec militanteve, Rama ka shum me shum servila. Shqiptaret e tjer nuk votojn me derisa nuk shofin alternativa. te vazhdosh tu thuash akoma shqiptareve ne vitin 2023 zgjidhni ndermjet Rames, Sales dhe Like floririt, eshte te tallesh karin rend me shqiptaret. Ju vazhdoni beni idjotin, shani e mallkoni kuksianet, si shenj e fundit e frustrimit. E shani aq shum Ramen po jeni aq idjot sa nuk e kuptoni qe Rama eshte me komod se te gjith sa te ket perball Saliken si alternativ.

 11. 3000 vota para pa mbruar votimi!Mire shume o vjedhje, kutiat boshe i ke zvzedesuar me kuti te mbushura !OK?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *