• |
ide | kryesore

6 vrasje në Tepelenë, Peqin, Korçë e Athinë. Zbulohet bilanci i krimeve të bandës së Laert Haxhiut

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një listë krimesh të panumërta të kryera nga banda e Laert Haxhiut, e cila ditën e djeshme ka marrë një goditje të rëndë pas operacionit të djeshëm të policisë së Shtetit dhe Prokurorëve të Posaçëm i nisur nga dëshmia e Artan Tafanit i cili u zbërthye para hetuesve duke treguar krimet makabre nga vrasjet, te atentatet me eksploziv apo vjedhjet me dhunë.


Gazetarja Klodiana Lala raportoi se bëhet fjalë për 16 ngjarje për të cilat janë akuzuar dhe dyshohen 16 persona, ndaj të cilëve janë nxjerrë dhe urdhrat e ndalimit.Konkretisht, banda e Lart Haxhiut akuzohet për:

Dy vrasje në Peqin;
një vrasje në Tepelenë;
një vrasje në Korçë;
dy vrasje në Athinë;

një tentativë vrasje në Lushnjë;
shkatërrim prone me eksploziv 5 herë;
Vjedhje me dhunë 2 herë;
3 raste sigurim kushtesh dhe mjetesh për vrasje.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *