• |
ide | kryesore

Drake kritikohet nga fansat: Nuk mban mend këngët e tua

Paparazzi

Drake është kritikuar nga fansat për harrimin e teksteve të këngëve të tij gjatë turneut të tij,  “It’s All a Blur”.


Një ditë pasi reperi me origjinë kanadeze performoi për të dytën natë radhazi në State Farm Arena në Atlanta, një përdorues i Twitter shkroi, “Drake nuk i mbante mend tekstin e këngës.Një person tjetër tha se ata kishin një përvojë të ngjashme gjatë ndalesës së turneut të Drake në Dallas. “Në Dallas ai vazhdoi të ndalonte për 10 minuta monologë. Unë isha vërtet i zhgënjyer”, shkroi ai në Twitter.

Dhe përsëri në gusht, një përdoruese e  TikTok ndau një video të fituesit të Grammy-së duke harruar tekstin e këngës së Ginuwine të vitit 1999 “So Anxious”.  “Duke pritur që Drake të këndojë të paktën një nga këngët e tij”, shkroi ajo në mbishkrimin e klipit.

Ndërsa disa fansa nuk e shijuan shfaqjen, të tjerë patën fatin të largoheshin me dhurata të shtrenjta. Muajin e kaluar, Drake i dhuroi një çantë Hermès Birkin rozë – e cila shitet për 30,000 dollarë – një fanse në koncertin e tij në Los Anxhelos.Teksa ia dorëzonte çantën e shtrenjtë një gruaje në rreshtin e parë, ai tha: “Sigurohu që ajo të ketë siguri gjatë daljes”.

Në fillim të këtij muaji, reperi i “In My Feelings” i dha gjithashtu 50,000 dollarë një fansi që pretendonte se kishte shpenzuar paratë e mobiljeve për biletat e shfaqjes së tij. Fansja tërhoqi vëmendjen e superyllit kur mbajti një tabelë ku shkruhej: “Drake kam shpenzuar paratë e mia të mobiljeve për dy shfaqjet e tua “./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *