• |
ide | kryesore

Ministri i Jashtëm i Palestinës: Izraeli kërkon t’i japë fund pranisë së palestinezëve në tokën e tyre

Lajme, Planet

Ministri i Jashtëm palestinez, Riyad al-Maliki deklaroi se Izraeli po kërkon “t’i japë fund pranisë së popullit palestinez në atë që ka mbetur nga toka e tij historike”. Ai e bëri deklaratën gjatë një samiti të diplomatëve nga vendet arabe dhe me shumicë myslimane në Pekin, shkruan Al Jazeera.


Në Pekin, liderët nga Arabia Saudite, Jordania, Egjipti, Indonezia, Palestina dhe Organizata e Bashkëpunimit Islamik po diskutojnë mënyrat për t’i dhënë fund luftimeve në Gaza dhe për të rritur presionin ndaj vendeve perëndimore për të refuzuar karakterizimin e Izraelit të fushatës së tij ushtarake në rrip si vetëmbrojtje.

2 Comments

  1. KU SHKUAN VLERAT E DEMOKRACISE DHE TE TE DREJTAVE TE NJERIUT

    QIJA ROPT HIPOKRIZI KURVASH FJALEMBEL

    1. CMUND TE THEMI ME SHUM SE NJE MENDIM FJAL VEPER TE GJITH SIPAS MUNDESIS NIVELIT QE KJO GJENDJE KUDO TE ZBUTET LEHTESOHET DHE TE GJITH TE KALOJM NE NJE GJENDJE ME TE MIRE thotë:

      PAK DURIM ,SE I MALLI ZOT PERMES NJE AJETI KURANORE NJERZIMIT I KA LLENE GARANCI PER GJITH CFAR KA KRIJUAR PER MOSZHDUKJEN E SAJ ,,ME KET PERMBILLET E VERTETA HAKUT PER GJITHCKA ,.PO JETOJM KOHEN E MREKULLIRAVE QE SHUM NJEREZ NE MBREMJE SHFAQEN SI ZOT DHE NE MENGJEZ GLLIHEN TE SHKATRRUAR ,PREJ GJITHCKAJE ZOTI KA KRIJU TERMETE VULLKANE SEMUNDJE PERMBYTJE, LUFTRA ZOTI I GJYKON TE VARFERIN DHE NDESHKON HIPOKRITET DYFTYRSHIT ATO QE HESHTIN DHE PAJTOHEN ME PADREJTESIN DURIMIN E SHPERBLEN SPROVAT PER TE GJITH PO NA VIN TE MEDHA .ZOTI NA MUNDESOFTE QE NGA SPROVAT TE PERFITOJM MESHIREN E TIJE PADISKUTIM QE GJITHCKA DO TA LEM PAS VDEKJES NE KET BTE DHE VETEM AJO QE DO MARRIM JAN VEPRAT E MIRA, O NJERZ QE KENI MUNDESI ME MENDJE FJAL VEPRA A I DEGJONI FJALET QE NA SPROVOJN TE GJITHEVE .PER MUNDESI DITURI VEPRIM NDAJ PADREJTESIVE DIJENI SE PERPARA ZOTIT BOTNAVE JEMI PERGJEGJS TE GJITH PAVARSISHT RRACES NGJYRES BESIMIT , KEMI NJE ZOT NJE BURIM KRIJIMI SISTEM ZINXHIR UNIK FUNKSIONI NJE NATYRALITET DUAM TE DREJTEN HAKUN DHE SPRANOJME PADREJTESIN TE NA BEHET TE BARABARTA E KEMI JETEN NDERIN PRONEN TE SHEJT TE GJITH, NDRYSHOJM VETEM TEK ANGAZHIMI DIKUSH MBESHTETET TEK EGOJA PER PARA PUSHTET DIKUSH TEK HAKU SIKUR NJERIT TOKEN ME PASURIT E SAJ PO TI JEPEN NUK NGOPET PO PER KAQ NJERZ SA JEMI NUK MJAFTON GJITHESIJA, E DUAM VETEN I BEJME PADREJTESI TJEREVE NDERKOHE QE ESHTE KRIJUAR TE FUNKSIONOJNE ANGAZHIMI SEJCILIT PER VETEN E VET NESE MIR SHPERBLEHET NESE KEQ NDESHKOHET NUK KUPTONI DY GJERA NJE QE SISTEMI KRIJIMIT SI FUNKSION ESHTE UNIK PER GJITH UNIVERSIN , NE KET KUPTIM ,KEMI PERGJEGJSIT TE GJITH MBASI ASKUSH SJA DEL I VETEM NE ZGJILLJE NESE BOTA NDAHET SIPAS INTERESIT FUQIS DO I MUNGOJM TE GJITH NJERITJETRIT SI NDIHMES DHE PLOTSUES NE ZGJILLJE NESE JO UN JU TREGOVA NJE PERGJEGJSI DHE DOMOSDOSHMERI PER BURIMET E ZGJILLJEVE PER DOBIN TUAJ O TE PADREJT QE TE MOS ZHGENJEHENI DHE JU O HIPOKRIT DYFTYRESH DHE HESHTES ,NESE DONI TE JENI KOKFORT NE QENDRIMIN TUAJ MOS U SHQETSONI PER ASKEN NE BOT QE PO I CONI DREJT VARRIT THJESHTE ESHTE SPROV PER TE GJITH SE TE PAFAJSHMIT QE MBYTEN PADREJTESISHT KUJDESET ZOTI JUA I BOTNAVE PER TO E KAN ARRIT MESHIREN E TIJE PO JU O NJEREZ KU MENDONI SE SHKONI PA JUSTIFIKU PERGJEGJSIT HAKUN NDAJ GJITHCKAJE MENDONI JE SENI TE PAPREKSHEM KENI PASURI SUNDIM I BINDUR NGA DHE GJITHCKA THJESHT PO JU THEM KJO TOK KA PASUR BURRA ME TRIMA SE JU ME TE FUQISHEM DHE ME TE PASUR PO KUSH QE PERFUNDIMI MIZOR SHIKONI FIRAUNIN ME SHOK KA FAKTE DHE DITET TONA SE SI KONKURENCA E EGOS PER PUSHTET PARA PO JU HAN KOKEN TE GJITHEVE ,,,I LARTESUAR ESHTE AI QE GJITHCKA KRIJOJ PERSOSI ME HAK ,ME NJE MREKULLI SPROVASH BINDJESH NDRYSHIMESH ANGAZHIMESH KU VETEM TE URTIT DURUSHMI DIN TE MARRIN MESI M DHE NGA SPROVAT DIN TE REAGOJN ME URTESI ,DUKE FITUAR MESHIREN E ZOTIT VET .POR KA NJEREZ NE KETE BOTE LINDIN RRITEN VDESIN HYJN DHE DALIN NGA KJO BOT PA KUPTU NXJERR MESIM DHE ANGAZHUAR NE SHPETIM FAKTORI KYC ESHTE NDJESHMERIJA PER MIRE PER GJITHCKA QE MERRET NE BARKUN E NENES NE VARESI TE PERQENDRIMIT MIRE TE SAJ VLERSIMI I FJALES KUR FLET NUK JA QARTESON KUSH BEHET MEKATAR DHE PA U PENDUAR I VDES ZEMRA I NGJET NJE TE DEHURI QE SA ME SHUM PIN AQ ME SHUM DEHET MPIHET NGA MEKATI .POR ZOTI MADHERISHEM PER TE GJITH KA LENE NJE PORTE HAPUR PER TE GJITH DERI SA TE LINDIN DJELLI NGA PRENDON QE NJERIU TE PENDOHET SIPAS KRITEREVE QE AI KA PERCAKTUAR DHE ZEMRA TI NGJALLET DUKE MENDUAR FOLUR DHE VEPRUAR SI THOT I MADHI ZOT TI VIJE NDJESHMERIJA PER MIRE O NJEREZ PENDOHUNI LARGOHUNI NGA PADREJTESIJA PASI GJITHA ZHVILLIMET QE PO NA PERMBYSIN GJITHEVE VIN SI REZULTAT I SAJ

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *