• |
ide | kryesore

Merret vendimi për Jonathan Majors pas akuzës për sulm

Paparazzi, SliderJonathan Majors është dënuar me kusht, duke shmangur burgun për sulm ndaj ish-të dashurës së tij. Majors u urdhërua gjithashtu të përfundonte një program  52-javor dhe ai duhet të vazhdojë me terapinë e tij të shëndetit mendor.

Aktori i “Creed III” u shpall fajtor për sulm dhe ngacmim. Në dënimin e tij, ish-i i tij, Grace Jabbari, i tha gjykatës se Jonathan refuzon të pranojë fajin dhe mbetet një rrezik për ata që e rrethojnë.

“Atij nuk i vjen keq. Ai nuk e ka pranuar përgjegjësinë,” tha ajo. “Ai do ta bëjë këtë përsëri dhe do të lëndojë gratë e tjera. Ai beson se është mbi ligjin.”

Një juri e dënoi aktorin 34-vjeçar për sulmin ndaj ish-të dashurës së tij më 18 dhjetor në gjykatën e Nju Jorkut. Akuzat erdhën nga një mosmarrëveshje midis Majors dhe ish-të dashurës së tij, Jabbari, që filloi në sediljen e pasme të një makine dhe vazhdoi në rrugët e Manhattan marsin e kaluar.

Gjatë katër ditëve të dëshmisë, Jabbari tha se Majors ishte tepër kontrollues dhe ai e sulmoi pasi ajo lexoi një tekst “romantik” që i ishte dërguar aktorit nga një grua tjetër. Ai u përpoq t’ia merrte telefonin e tij Jabbari – duke i kapur  krahun dhe duke e goditur  në pjesën e pasme të kokës.

Majors bëri debutimin e tij në ekran në mini-serialin ABC 2017 “When We Rise” dhe u bë anëtar i universit Marvel gjashtë vjet më vonë, duke portretizuar Kang Pushtuesin në “Ant-Man and the Wasp: Quantumania”. Së fundmi ai luajti në “Creed III”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *