• |
ide | kryesore

“Kova me akull”, Meta sfidon Berishën

Arkiva, Syri i Lapsit
meta me uje.JPG

Ilir Meta bëhet i pari politikan i nivelit të lartë që pranon sfidën e “kovës me ujë e me akull”. Kryetari i Kuvendit thotë se e pranon publikisht nominimin e bërë nga modelja Angela Martini dhe këngëtarja Adelina Ismajli duke u bërë pjesë kështu i nismës për të ndihmuar çdo person që vuan nga çrregullimi i njohur si ALS. Para se të hedhë kovën me akull në kokë, Meta ka bërë nominimet e tij që janë: Sali Berisha, Mirza Alibega dhe Foto Strakosha.‪ ‎Keni 24 orë kohë – sfidon Meta.Kthehu