• |
ide | kryesore

Paralajmërohet arrestimi i Saimir Tahirit?

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas arrestimit në Itali të Moisi Habilajt si kreu i një bande kriminale të trafikut të drogës nga Shqipëria, ish-kryeministri Berisha po flet për arrestimin e Saimir Tahirit.


Berisha thotë se Habilajt transportonin drogë drejt Italisë me skafin e ish-ministrit të Brendshëm. Ish-kryeministri e mbyll reagimin e tij në Facebook duke thënë se priten zhvillime klamoroze. Më poshtë postimi i tij i plotë:


Zhvillim klamoroz, kapet banda e Saje qorrit. Vet Saje drejt arrestit nderkombetar!

Miq! Arrestohet ne Itali famozi Moisi Habilaj, tezaku qe transportoi 3.5 ton droge me skafin e Saje qorrit ne Itali.

Po ju rikujtoj ketu se Habilajt, sipas kontrollit te TIMS kane transportuar dorge jashte vendi 27 here me makinen e kushos-bandit minister Saje qorri, dhe ky trafik, i denoncuar nga Zagami, i kushtoi postin ketij te fundit, pasi Saje qorri e shkarkoi ate dhe e dha per ndjekje.

Atij, Konfederata Helvetike i dha azil politik pikerisht diten e vizites se Edi Rames ne Berne. Gjithashu, 3,5 ton droge ne Itali, sipas burimeve te sigurta te vendit mik, eshte transportuar me skafin e Saje qorrit, te cilin ai e bleu dhe e la ne “ruajtje” tek Habilajt dhe pas disa denoncimeve qe kemi bere ne parlament Saje qorri u detyrua te beje nje akt shitje fallco te skafit te tij, po tek Habilajt! Priten zhvillime klamoroze! 

© LAPSI.al

1 Comment

  1. ky eshte shtet i degjeneruar,ata qe kapen me 3 gram per perdorim vetjak ngordhin ne burg, ndersa ata qe kapen me ton sbejne 1 dit burg, e kemi ne fajin si popull dele qe jemi dhe scohemi te rezojme cdo qeveri qe eshte e pa afte te qeverisi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu