• |
ide | kryesore

Durrës, kapet një person me 30 doza heroinë, tre të tjerë në kërkim

Lajme, Të fundit

Një operacion antidrogë në qytetin e Durrësit ka çuar në sekuestrimin  e  179 gramëve kokainë si dhe ka çuar në arrestimin e një 39 vjeçari dhe vendosjen në kërkim të tre personave të tjerë.

Në pranga ka rënë 39- vjeçari Bledar Tahiri, ndërsa janë shpallur në kërkim E.K, 36 vjeç, E.R 34 vjeç dhe LÇ, 39 vjeç.


Sasia e heroinës së sekuestruar ishte e ndarë në 30 doza, ndërsa është sekuestruar gjithashtu edhe një peshore elektronike dhe një aparat celular.

Sipas hetimeve të deri tanishme, Bledar Tahiri, në rolin e ndërmjetësit i’a blinte drogën E.K. dhe më pas u’a shiste shtetasve E.R. dhe L.Ç. kundrejt një pagese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu