• |
ide | kryesore

Lali Eri përdor Ardit Gjebrean për të gënjyer

Kryesore

Sado që është shndëruar në një anekdodë me këmbënguljen e vet në parrullën “të shtunën u martova, të dielën në punë shkova”, Erion Veliaj nuk nguron të ecë në rrugën e tij për furnizimin e publikut me lajme të rreme. Dje bashkia e Tiranës ka shpërndarë një lajm sikur kreu i saj, bashkë me prezantuesin dhe kantautorin Ardit Gjebrea kishte bërë një aksion për mbjelljen e pemëve në liqenin e Farkës (shiko njoftimin poshtë). Pas shpërndarjes së komunikatës, që linte të kuptohej sikur ngjarja kishte ndodhur dje, Veliaj, nuk u mjaftua me kaq. I fiksuar për t’i vajtur deri në fund manipulimit ai shpërndau në Facebook një status me fotografi ku thoshte: “Ja ç’bëri Ardit Gjebrea përpara se të nisë “E diela shqiptare”.

Kronika pastaj u dha në të gjitha lajmet e së dielës, ashtu sikurse tashmë jemi mësuar t’i shikojmë të gjithë: me të njëjtat xhirime nga kamera e bashkisë dhe me të njëjtat sinkrone të përzgjedhura nga zyra e stërmadhe e propogancës së këtij institucioni. Por, Lapsi.al shkoi pak më tej dhe meqënëse në këtë shfaqe të organizuar pa lejuar asnjë gazetar, u mundua të kuptojë se kur ishte zhvilluar ajo. Mbi tre pjesmarrës në këtë show, rrëfyen se ajo qe filmuar nga punonjësit e bashkisë në 5 shkurt, pra plot dy javë më parë.

Atëherë pyetjet që shtrohen si gjithmonë janë: Pse gënjen kryebashkiaku? Pse televizionet e mëdhenj janë nënshtruar deri në atë pikë sa jo vetëm nuk konfirmojnë datën se kur ka ndodhur ngjarja, por janë qërruar as shumë sa shesin në një të dielë me shi, një kronikë që filmohet në një ditë me diell? Pse artistë si Gjebrea, Elvana Gjata, Kastriot Çaushi dhe Ardian Isufi e falin imazhin e tyre për t’i shërbyer propogandës së kryebashkiakut?

©Lapsi.al

Postimi i Veliajt në Facebook me Ardit Gjebrean

 

Njoftimi nga drejtoria e informacionit në bashkinë Tiranë

Kronikat e televizioneve Top-Channel dhe ABC News:

 

 

15 Comments

 1. O lapsi data 5 shkurt ka qene e hene jo e diel. Erioni eshte mashtrus ordiner e dine dhe gjethet e pemeve. Po dhe ju jeni kokrrat e te pafteve, artikujt i shkruani duke qendruar mbyllur ne zyre. Dilni neper Tirane dhe shikoni si Po shkaterrohet nga maskarai erionsumcja. Si dhunohen lypsit dhe ambulantet nga zagaret me uniforme bashkie.

 2. Ky komsomolas i Soros eshte vertete i neveritshem. Na del me kazma e lopata ne dore se po mbjell peme, a thua se kjo nuk behet thjeshte fare duke dhe statistike per numrin e shtuar te pemeve sipas zonave por na del ne TV per cdo peme qe mbjell. Tani per kete po na e ndihmojne edhe te tjere palaco qe manipulojne njerezit neper tv me programe koti. Ne vend te pemeve qe na mbjell te na thote sa meter kub beton do hidhet ne qender te Tiranes. Sa leje ndertimi do ju jape televizioneve?

  1. E bukura është se te fotoja ku po mjel pemë me artistët nga mbrapa ka mbirë kulla e stadiumit kombëtar. Kur doli projekti nuk ma merrte mendja se do ishte kaq e madhe sa e paskan bërë. E bën të duket e vogël dhe kulla e Coin. Ndoshta edhe pemët e Veliaj do bëhen gjigante, dhjetëra metra të larta si kullat që po mbjell me kryeministrin.

  2. E bukura është se te fotoja ku po mbjellpemë me artistët nga mbrapa ka mbirë kulla e stadiumit kombëtar. Kur doli projekti nuk ma merrte mendja se do ishte kaq e madhe sa e paskan bërë. E bën të duket e vogël dhe kulla e Coin. Ndoshta edhe pemët e Veliaj do bëhen gjigante, dhjetëra metra të larta si kullat që po mbjell me kryeministrin.

 3. Ohu ju cuditeni nga Arditi? Po ai iu jep te gjitheve salcice, dhe i reklamon para femijeve qe jane te shendetshme dhe ju thoni pse nenshtrohet para Veliajt. Kur ai iu nenshtrohet salciceve, mund ta kuptoni lehte se sa i vlen lekura

 4. Mos ja shani kardashesve popull kardashesit udheheqes ose artiste populli jone gjithmone e ka care rrugen e historise me palle ne dore

 5. klubi i bythqirve esht gjebrea,erionka,ditmut bushati,taulante palla,edvinka rama.madje madje GEJ i par ne shqiperii esht gjebrea.

 6. Sa shume qenkeni lodhur,per te mbjelle,vetem kete peme?Pushoni pak,por kujdes mos ftoheni,se jeni edhe te “!djersitur”

 7. U cuditet per Gjebrene. Gjebrea eshte mentori e tutori i hershem i Er Velise. Gjithe filozofia e mbijeteses se ketyre te dyve qendron te mashtrimi, peshtirosja, lepirja, e pallimi. Te dy bejne gjithcka te neveritshme per nje qellim te vetem. Parane. Nuk ndalen per te. Veliaj eshte kopje besnike e neveritshme e gjebrese e te dy te bashke jane kopia me e shpifur publike. Te gjithe e dine e te gjithe ja u dine bemat e farsen. Prandaj mos u cudisni por botoni ate 80 mije euro qe i ka dhene veliaj arditit per ate shfaqje llumi ne kengen magjike . Dhe botoni cdo lek qe do i jape nevte ardhmen pas cdo pallimi publik qe do bejne

 8. O ben blushi , po cfare kronike jep ne lajme o burre. Po pse mo gjebrene qe mbjell peme me veliajn ben lajm? Po nuk te paska mbetur asgje mor burre as nga profesionalizmi e as nga integriteti. Po veliaj jeton me mashtrimin e genjeshtren qe dy vjec se eshte i rritur keq . Gjebrea e perdor se eshte nje by lepires i by q.res i hershem. Ata prodhojne deklarata per shtyp e ju i mxirrni me pamje e ze. O zot. Ka ardhur fundi ne kete vend. Dy plehra publike qe pas ngerdheshjes fshehin monstren pasi kane rrjepur taksat tona na dalin edhe ne ekran si heronj te baltes. Ptu…!

 9. Dikur Shqiperia me marri mburrej si _/”i vetmi vend socialiste ne bote”.Sot me bindje e them se Shqiperia eshte “I vetmi vend katunar ne bote”.Po si ka mundesi qe figura publiké te ketij katuni te perdoren ne nje menyre kaq te vrazhde dhe perverse nga nje monter voulgaire dhe shtinjak si EV. Keta qe pranojne Te abuzohen ne kete m’entretenir Jane lapidar te katunarise,nje prej te cileve eshte dhe AGjebrea.

  1. He se me vete nuk i marrin dot, dhe sa per palle, nuk ka pse ti bi njeri me dore se jane po keta qe naten vijne e ta thithin me kapele qe te mos dallohen nga fytyra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu