• |
ide | kryesore

Ditët në vazhdim, rrebeshe shiu në të gjithë vendin

Lajme, Të fundit

Meteorologët parashikojnë se këtë të martë, në pjesën e dytë të ditës, territori i Shqipërisë do të njihet me një përkeqësim të dukshëm të motit.

Priten reshje shiu dhe një përkeqësim i mëtejshëm i situatës në zonat e përmbytura tashmë, në Shkodër.


Prurje e lumit Drin dhe ato të reshjeve të shiut do të shtojnë sipërfaqen e përmbytur, sidomos në zonën e Nën-Shkodrës.

Nga ana tjetër, reshjet e shiut do të prekin të gjithë territorin. Shi do të ketë në të gjitha qarqet e vendit, vetëm Durrësit i përmbytur dhe Berati do të shpëtojnë kësaj here, pasi pritet që reshjet atje të jenë me intensitet të ulët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu