• |
ide | kryesore

Hapja e negociatave, deputeti gjerman vjen nesër në Tiranë

Lajme, Të fundit

Deputeti i CSU në Budestagun gjerman, i cili është njëkohësisht edhe zëdhënës i BE për zgjerimin, Florian Hahn vjen nesër për një vizitë zyrtare në Tiranë. Vizita e zyrtarit gjerman vjen pas rekomandimit të pozitiv të BE për hapjen e negociatave me Shqipërinë si dhe vizitës që zhvilloi kryeministri Edi Rama pak ditë më parë në Gjermani. Zyrtari gjerman do të zhvillojë takime me Presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama, kryetarin e PD, Lulzim Basha, kryetarin e Parlamentit Gramoz Ruci dhe kreun e grupti parlametar të PS Taulant Ballën.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.