• |
ide | kryesore

Dorëheqja e Tahirit, flet Zagani: Nuk besoj te drejtësia, por jam i gatshëm të dëshmoj

Lajme, Të fundit

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani, i cili jeton në Zvicër si azilant politik, ka komentuar situatën e fundit politike në Shqipëri, ku ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri dha dorëheqjen.

Në një intervistë për emisionin ‘Kjo Javë’ në News 24, Zagani është shprehur se Tahiri dorëzoi mandatin vetëm pasi mor garancinë për paprekshmërinë e tij.


“Jam i gatshëm të dëshmoj nëse e kërkon prokuroria. Ka pasur hetime për mua në prokurorinë e Fierit, për Ramën dhe Tahirin unë jam një kriminel. Unë nuk kam besim tek drejtësia shqiptare. Dorëzimi i mandatit të Tahirit pasi mori garanci për paprekshmëri. Prova e besnikërisë së tij ndaj Ramës ishin 6 muajt e heshtjes’, – tha Zagani.

11 Comments

 1. Rri shiko hallin tend , kujton se ndryshuan gjerat? Nuk behen per dy dite keto pune o Zagan dhe aq me teper kur hienat drejtojne dhe do te drejtojne edhe per nje fare kohe kete vend .

 2. Po ky eshte bere analist apo ca??? Nuk kemi nevoje per analizat e ketij funderrine qe flet si Berisha… apo ka hall se i mbaron azili aty ku eshte

 3. Oficerit Zagani duhet ti njihet merita, qe ishte i pari qe e denoncoj lidhjen e min te brend me grupet kriminale te trafikimit te droges. Eshte persekutuar per kete pune, bashke me familjen, i detyruar ka lene vendin dhe eshte larguar me gjithe familjen(arratisur). Ka qene vazhdimisht nen presion e sulm politik te vazhdueshem. Dhe kurre se ndryshoj qendrimin e tij. Nje njeri i devotshem, qe u mundua te kryente detyren e tij , dhe pse i rrezikohej jeta e tij dhe e familjes. Shteti duhet ti jete mirenjohes duke e vleresuar dhe shperblyer. Kur foli Zagani , nuk ekzistonte asnje segment i policise, as prokuroria, as sherbimi inf( lere cfare thone) , asnje strukture e shtetit. Askush nuk reagonte. Mbjellja, mbrojtja, monitorimi, vjelja, trafikimi behej diten per diell, ne cdo cep te Shqiperise, e dinte i madh dhe i vogel dhe askush nuk fliste. Ndaj eshte ne dinjitetin e ketij shteti qe ne mos heret, vone ta vleresoj kete oficer, ti ofroj mbrojtje pune dhe shkolle per veten dhe familjen.

  1. Sikur i dha ca toka ketij Zaganit Sala!!! Eshte apo nuk eshte e vertete? Futja kot. Ketu nuk ka drejtesi deri sa te ikin gjyqtaret e Sales. 21 Janari uleret!!!!! thotë:

   Pali

 4. Koqet bashke me Zaganin berishian tropojan dhe Andi impotenti i Bashes dhe Zonjes Ballanca! Ku ka tropojan te ndershem? Te gjithe jane berishiane sepse keshtu eshte vendi! Kjo fytyre ka qene ne polici me pozicionin e antidroges! Kjo eshte fytyra e PD dhe Saliut! Llymi i kenetes saliut!

 5. I jap plotësisht të drejtë Zaganit kur thotë se nuk ka besim tek drejtësia shqiptare, ndonëse jam i gatshëm të dal para saj e të jap përsëri dëshmitë e mija.
  Ishte drejtësia e Zvicrës ajo që i vlerësoi të vërtetat e tij se po të ishte për drejtësinë shqiptare, Zagani sot do të ishte në burg, e as Tahiri e as miqtë e tij oficerë të policisë në Vlorë e gjetkë nuk do të kishin marë arratinë e ti shpëtonin drejtësisë.
  Këto idiotësitë me identifikimin e këtij oficeri trim se është “tropojan”, janë vazhdimësi e propogandave enveriste që mbi gjysmën e popullsise shqiptare të krahinave të Veriut i konsideronin “armiq”, meqë nuk e deshën komunizmin e importuar nga Serbia.
  Ka pasur e ka akoma edhe ndër shqiptarët e Shqipërisë së Veriut, personazhe si Pal Vata apo Frrokët, Prengët e Ndokët që ju bashkuan komunistëve apo socialistëve, por kanë rrezultuar se vijnë nga bota e krimit e se të tillë i duheshin Edi Ramës për të ardhë e për të mbajtur pushtetin.

 6. Ju komentues komunista hajdute dhe dogaxhi dhe hajdute akoma flisni per slen i cili ka 5 vjet qe ka vdek ; Nxirrni pergjegjesi dhe nga vetia juaj se p popullit i ka ardhe aty ku nuk mban me :me komentet qe beni i beni keq vehtes suas duke mos u korigjuar kurre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu