• |
ide | kryesore

Aurel Plasari godet sërish. I kujton Ramës një histori me Enver Hoxhën në teatër

Lajme, Të fundit

Aurel Plasarit nuk i del e keqja për çmendurinë e prishjes së teatrit. Një gjë e rrallë për një njeri që merr fjalën rrallë publikisht, ai ka reaguar sërish. Nëse herën e parë i kërkoi opozitës një zotim kontraktual që nëse vjen në pushtet t’i shembë kullat që do të ngrihen mbi truallin e teatrit, këtë herë ai i ka kujtuar Edi Ramës një histori therëse me Enver Hoxhën. Ai ka shkruar në Facebook se sot e kupton më mirë se përse “ish-diktatori, pikërisht në atë teatër që mbrohet sot, u ngrit nga kryelozha, në mesin e një tragjedie të Shekspirit, dhe iku. Mirëpo a i iket dot Shekspirit?” 

Edhe në shkrime të tjera të tij, Plasari e ka krahasuar liderin e rilindjes me figura të tjera diktatoriale si Musolini, por këtë herë ai ka zgjedhur të japë një shembull me Enver Hoxhën.


Lapsi.al

 Postimi i plotë i Plasarit: 

4 Comments

 1. A e moret vesh o artiset e sqiperise?
  Ju nuk jeni mendimtare apo filozofe!
  I tille eshte vetem ky bajga qe godet serisht dhe te rruan bythen.

 2. O kafsha që fshihesh i pa emër. për të nxjerrë erën e qelbur të injorancës tënde pas çdo shkrimi që lexpn në këtë portal.
  Aurel Plasari është ndër të paktët intelektualë shqiptarë që çdo analizë të tij e bën mbi fakte të njohura si ato të së kaluarës edhe të sotmes.
  Edi Rama, apo “njeriu i pa shkolluar” siç e cilësojnë edhe intelektuale socialiste, nuk i vjen Plasarit as deri tek gjuri, ndërsa ti nuk je veçse një qime e e prapanicës së tij.

 3. Vini re! Pas shkrimeve kritike kunder qeverise a bashkise, komenti i pare eshte thuajse gjithnje i stanit merobazist apo (c)endrifugist.
  Kjo shpjegohet me faktin se kane porosi apo thjesht paguhen nga eproret e tyre ridhjeres qe te nderhyjne sa me shume me komente ne dem te kritikave, te cilat regjimit u bejne dëm.
  Pra eshte normal komenti i pare, here me emer, here pa emer.

 4. Me lejoni te gjithe ju komentues logjike e te sinqerte, tu bej te fala te gjithe femrave te familjes “pa emer”. Faleminderit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu