• |
ide | kryesore

Lana Del Rey anulon koncertin në Izrael, fansat kundër

Paparazzi, Slider

Lana Del Rey shtyu shfaqjen e saj në Izrael dhe Palestinë. Aktivistët dhe fansat në Izrael i bënë thirrje këngëtares që të anulojë shfaqen e saj, në shenjë proteste ndaj politikave të Izraelit ndaj palestinezëve.


Ajo u shpreh se performanca e saj në Tel Aviv nuk ka të bëjë me arsye politike dhe se do ta zhvillojë koncertin, por më pas me anë të një postimi në “Twitter” ajo e anuloi performancën, duke thënë se për të është e rëndësishme që të gjithë fansat t’i trajtojë në mënyrë të barabartë.“Për fat të keq nuk ka qenë e mundur që performancat të bëhen në një kohë kaq të shkurtër dhe për këtë arsye nuk do të marr pjesë në Festivalin Meteor deri në një datë që do të gjej kohën për fansat izraelit dhe palestinez”.


 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *