• |
ide | kryesore

Opozita bojkoton sërish Kuvendin, të enjten mblidhet në Elbasan

Lajme, Të fundit

Opozita duket se do të bojkotojë Kuvendin edhe në seancën e së enjtes. Pas Shkodrës, ajo do të zhvillojë një mbledhje në qytetin e Elbasani. Mësohet se takimi do të nisë në orën 10:00, në të njëjtën orë kur nis edhe seanca plenare në Kuvend. Opozita kërkon radikalizim të aksionit të saj, për të shkëputur sic thotë ajo, lidhjet e qeverisë me krimit. Në takimin e Shkodrës, Lulzim Basha tha se opozita nuk mund të jetë në një Kuvend me deputetët e PS-së, të cilët akuzohen për lidhje me krimin e organizuar. Ajo përmendi Fatmir Xhafën, Jurgis Cyrben dhe Taulant Ballën.

© LAPSI.al 


3 Comments

  1. Dorzoni mandatet po keni byth,nga fjalet ne vepra.mbledhjet e opozites njesoj si mbledhjet e qeverise je kampion ne kopje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu