• |
ide | kryesore

13 përfitimet e që i sjell seksi organizmit të njeriut

Stil

Ka shumë arsye pse seksi është i rëndësishëm për njerëzit. Disa janë të mira në aspektin fizik dhe disa janë në atë emocional. Gjatë viteve janë bërë shumë studime mbi përfitimet nga seksi, dhe deri më tani janë gjetur 13.


1. Gjatë seksit, kimikatet lehtësohen për të lehtësuar dhimbjen2. Seksi djeg kalori

3. Forcon sistemin tuaj imunitar

4. Seksi është i mirë për zemrën

5. Ndihmon në luftimin e stresit

6. Redukton rrezikun e kancerit të prostatës

7. Seksi ju bën të ndiheni më të shëndetshëm

8. Redukton rrezikun e ulcerës së stomakut

9. Seksi ul presionin e gjakut

10. Përmirëson gjumin

11. Për shkak të seksit, burrat janë më emocionalë

12. Forcon kujtesën

13. Ndihmon në reduktimin e ankthit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *