• |
ide | kryesore

Nicky Minaj paditet për shkelje të së drejtës së autorit

Paparazzi, Slider

Reperja Nicki Minaj duhet të kërkojë fajle për këngën e saj ‘Sorry’.

Pasi ajo është paditur nga këngëtarja Tracy Chapman për shkelje të së drejtës së autorit, lidhur me këngën.Chapman pretendon se ‘Sorry’ përmban tekstin dhe melodinë vokale të këngës së saj “Baby, Can I Hold You”, që Nicki i ka përdorur pa leje.Në padinë e siguruar nga CNN, Chapman pretendon se Minaj dhe përfaqësuesit e saj kërkuan leje në qershor 2018 për përdorimin e këngës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu